Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Písně (Edguy a Avantasia)

King of fools - Edguy

28. července 2013 v 13:13 | quack
Protože si občas připadám jako blázen a někdy ještě hůř, vzpomněla jsem si na tuto píseň. Patří i k mým oblíbeným ... Text v celém článku.


Sands of time

7. května 2013 v 18:44 | quack
Téma týdne je "Čas plyne stále rychleji" .. Dlouho jsem přemýšlela, ke které písni bych to zařadila, protože adeptů bylo víc. Čas je totiž vcelku hodně diskutované téma v písních, básních, filmech, ...


Myslím, že každý cítí, že toto téma má něco do sebe. Čím jsem starší, tím je to horší. Ale stejně nějak postrádám tu Hlogiku, když právěže hodiny v mém pokoji mají pořád nějaký problém s baterkami, .. hned je vypiplají a pak se čas pomalu zastavuje. Sice tím trochu odbočuji, ale .. Kéž by to tak bylo i v životě. Nebylo by od věci trochu čas zpomalit, protože v poslední době poslouchám ze všem stran, že nikdo nic nestíhá a že by to chtělo pauzu, zmírnit tempo ..


U tohoto téma mě napadá taky jedna otázka. Je lepší vrátit čas a nebo ho jen zpomalit/zastavit? Jsou chvíle, které bych si chtěla prožít znova, ale nic bych neměnila. Zaprvé proto, že nevím, co by se pak stalo v budoucnu, a za druhé proto, že cítím, že všechno je a bylo tak, jak má .. I když ne vždy jsem byla se vším smířená. Ale s časem a nebo s písky času bych si nechtěla zahrávat ... Stačilo mi to v hře Prince of Persia. hlavní postava měla ještě nakonec štěstí, já bych dopadla asi špatně.


Název sands of time jsem taky vybrala proto, že se mi líbí myšlenka z jedné knihy od Terryho Pratchetta, že každý má své přesýpací hodiny, které když se přesypou, tak umřeme. Je docela možné, že písek obrušuje to sklo a proto nám běží čas rychleji, protože nemůžeme umřít dřív, než je nám předpovězeno .. (Ach složitá myšlenka, kterou asi nepochopíte, protože nevím, jak to pořádně vysvětlit .. )


Každopádně, i když se nám čas třeba zrychluje, stejně je v našich rukách, jak s ním hospodáříme. Někteří žijí každou vteřinou, jiní se venku neprošli za poslední rok ani jednou. Jedni vyhledávají nejrůznější informace, jiní blbě koukají na herní postavu, jedni jezdí na kole a chodí po horách, kdy to jen jde, další tuční ... se ztučňují ... tloustnou u televize ..


Zkrátka .. Je to na nás. Važte si času, který na této planetě máte .. A jelikož už jsem asi na konci článku, jen dodám, že stejně jako v písni by mě zajímalo, co ten čas pro mě vůbec je? Přítel nebo nepřítel? A stejně jako zpěvák .. Taky nemám ponětí ..

Spectres - Avantasia

31. března 2013 v 20:22 | quack
29. 3. (na mé narozeniny), vyšlo nové album projektu/skupiny Avantasia, které se jmenuje The mystery of time. A naprosto mě okouzlila hned první píseň - Spectres (přízraky). Přiznám se, všechny písně jsem už slyšela, i když mi ještě moje album nepřišlo, ale stejně se moc těším, až to svoje CD vložím so PC a poslechnu si ho celé znova .. A znova .. A znova ..


Někteří se už nechali slyšet, že to je nejlepší CD od Avantasie .. A čovedče .. Asi fakt, že jo .. Jen jedna píseň zatím trochu vadí mým uším, ale to vezme čas .. A ostatní se mi líbily už při prvním poslechu, což se mi u celých CD moc nestává ...

A taky už je slíbená píseň .. (Text v celém článku)


Black wings - Avantasia

16. března 2013 v 13:03 | quack
A další do sbírky písní od skupin Edguy a Avantasia. Tentokrát píseň Black wings, která mi momentálně zní v hlavě dnem i nocí. Text v celém článku. Vlastně si pořád zpívám jen tu jednu část, kterou zpívá T. Sammet. (And out in the rain, .. )


Save me - Edguy

19. ledna 2013 v 13:12 | quack
Další z mých nejoblíbenějších písní od skupiny Edguy. Ano, je smutnější, ale já mám smutnější písně radši ... A asi k tomu nemám co víc napsat ..


Dancing with tears in my eyes

6. ledna 2013 v 20:45 | quack
Nějak se mi nechce věnovat celý článek mým prapodivným náladám za posledních 14 dnů .. Ale tak svou Vánoční depresi mám snad už za sebou. Snad. Spíš jsem zmatená. Byla jsem pozvána na čaj a mám slíbený tanec. Zjistila jsem, že věci kdysi tak jasné už vůbec jasné nejsou. Přišla jsem na to, že jsem asi pro všechny stále větší debil. Jako já vím, že jsem blbá, takže žádná novinka, spíš mě překvapuje, že mi to někteří naznačují až teď.

Ale zas jsem se přesvědčila o tom, že se dokážu chytit fakt hodně věcí. Tetování, fesťák, no a nyní cestování - chystám se za rok na 3 měsíce do UK a pak za 5 let (to nepřežiju takovou dobu) do USA na 13 měsíců. Tak snad tam bude fajně, protože se mi zdá, že ČR je pro mě víc a víc nehodící se. Občas. Je smutné, že se nejspíš snažím utéct jen sama od sebe, ale co už ..


A jinak toto není depresivní článek. Ne!

A teď písnička z názvu článku.


Edguy - Rocket ride

16. prosince 2012 v 12:54 | quack
Píseň ze stejnojmenného alba, kterou momentálně ráda poslouchám ... Text v celém článku ...


In tribute to Tobias S. (Superheroes)

8. prosince 2012 v 10:52 | quack
Nikdy jsem nikomu nebrala názor na mého oblíbeného zpěváka. Často slýchávám, že je škaredý, divný, že je gay a podobně. Myslím si, že člověk zrovna nemusí být modelem, missákem nebo prostě nějakým super krásným člověkem, aby dokázal zaujat. (Čímž neříkám, že se mi Tobi nelíbí .. ) Jen mě mrzí, že na to, že ho skoro nikdo z okolí nezná ani podle písní, tak ho pěkně odsuzují .. Skupinu Edguy a Avantasii jsem si oblíbila mnohem mnohem dřív, než jsem vůbec stačila postřehnout, jak vlastně ti lidé vypadají. Proto mi ani neříkejte větu, že je poslouchám jen kvůli němu .. :)

Na internetu najdete spousty videí, které jsou dány někomu na počest (In tribute) .. Tohle je jedno z nich, píseň Superheroes od skupiny Edguy, kdy se Tobias sám doprovází na klavír:


Text v celém článku ... A oficiální klip + nevím, jak to nazvat, původní verze (?) v jiném článku ...

Edguy - Matrix

17. listopadu 2012 v 12:04 | quack
Nějak jsem pozapomněla na tuto rubriku ...

Proto tady dávám tuto úžasnou píseň, kterou si často pouštím, protože má prostě něco v sobě.

Text v celém článku.

Lay all your love on me - Avantasia

28. srpna 2012 v 17:59 | quack
A teď jedna z písní z projektu tobiase Sammeta - z Avantasie ... Možná znáte původní verzi od skupiny ABBA. Která verze se Vám líbí víc? (U mě vyhrává Avantasia)


Text a překlad v celém článku ..

 
 

Reklama