Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

O mně...

My dreams

16. prosince 2012 v 12:50 | quack
Článek sloužící spíše pro mě ... Chci tady na tomto blogu zanechat článek o mých snech, které bych si chtěla splnit. Je mi 18 let momentálně a ráda se jednou na tento článek kouknu, když budu starší, abych věděla, co jsem splnila a co ne.

Takže ...

- Chtěla bych dostudovat střední školu na první pokus.
- Po maturitě bych chtěla na měsíc, dva do zahraničí.
- Chtěla bych jít na nějakou vysokou školu.
- Chtěla bych jít na koncert skupin Avantasia, Edguy, Billy talent, Stratovarius a příležitostně ještě nějakých, které mě momentálně nenapadají.
- Chtěla bych se podívat do Irska (hlavně na Rock of Cashel), znovu do UK, Švédska, Island, Nový Zéland, Švýcarska ..
- Chtěla bych umět angličtinu tak dobře, že bych uměla vyjádřit VŠECHNY své myšlenky aspoň v jednodušších větách bez slovníku.
- Chtěla bych si najít kluka, kterého si vezmu a budeme mít rodinný baráček s činčilou a minimálně jedním huskym.
- Chtěla bych rozšířit své základy znakové řeči.
- Chtěla bych si udělat řidičák.
- Chtěla bych mít podpis od Johnnyho Deppa a Tobiase Sammeta.
- Chtěla bych zasadit strom.
- Chtěla bych udělat aspoň jednu dobrou věc pro přírodu a lidstvo nebo zkrátka nějak pomoct. (Chápejte jako třeba pomoct proti lýkožroutům na Šumavě, vynalézt nějaký lék (hahaha .. ), zabránit kácení stromů v pralese, pomáhat autistům, nevidomým, vytvořit jednoduchý slovník znakové řeči, .. )
- Chtěla bych mít tetování.
- Chtěla bych mít své pravé operované koleno v pohodě, i kdybych musela znovu na operaci.
- Chtěla bych se dožít svých vnoučat.
- Chtěla bych se dožít doby, kdy se ukáže, že Minotaurus opravdu žil.
- Chtěla bych si koupit glády.
- Chtěla bych mít aspoň jednu malililinkatou roli v nějakém filmu. (Je mi jedno, jestli budu hrát mrtvolu, nebo budu jeden z tisíce bojovníků.)
- Chtěla bych se svými prstíky zahrát aspoň jeden barré akord.
- Chtěla bych někomu splnit aspoň jedno velké přání ...

A to je asi tak nějak vše, co mě momentálně napadá, myslím, že toho je trochu víc, ale vím, že všechno stejně nedokážu. Máte taky nějaké své sny?

Quack aneb já

30. srpna 2012 v 21:10 | quack
Tak jakože jsem si řekla, že když už jsem promazala rubriky, měla bych do přeživších něco přidat. Praštila mě do očí právě rubrika o mně, kde jsem nic nepřidala dva roky. Ono se možná nic moc nezměnilo, ale tak ..

Vlastně první věc, co je jiná, je to, že už nejsem na základce. Když má člověk 18, tak se to snad i dá čekat, ale třeba se někdo takový najde. No každopádně po dlouhéééém přemýšlení v deváté třídě, co se mnou mám udělat dál, jsem se rozhodla pro jednu Ostravskou školu. A světe divse - chemickou. Ono to mnoho lidí zastraší, takže slýchám buď jen ,,fuj!", ale někdy i delší věty typu: ,,Ty jsi cvok, tam bych nikdy nešla! Chemie mi nejde ... " Jako popravdě, mi taky ne, nějak extra .. Zkrátka nepropadám, ale nemám pořád samé jedničky. Ale kdybych chtěla, měla bych je. Jenom ta lenost a nechuť se učit ... To jsou potvory ...

Jinak jako nelekejte se, že na škole chodíme jen v bílých pláštích a mícháme různé chemikálie a co pět minut někde něco bouchne. To vůbec .. Ale byla by to sranda ...

Moje škola se dělí na 3 obory - aplikovaná chemie, gymnázium a přírodovědné lyceum. U mě vyhrála ta třetí brutalita. Upřímně, na gympl jsem nikdy nechtěla a měla jsem pravdu, že mě tam nikdo nedostane. Na apliku jsem byla přijata, ale nějak prostě vyhrálo to lyceum. Asi proto, že jsme prostě borci, protože se nám otevírá vždy jen jedna třída a ne dvě.

Jakože moje zlaté lyceum je hlavně o tom, že máme více biologie, fyziky a snad i něčeho jiného, což už ale nevím, protože mi můj rozvrh přijde normální a směji se gymplákům, kteří mají ještě hudebku a výtvarku. Výtvarka mě bavila, to jo, ale nemám ráda, když mi někdo jiný než můj mozek nakáže, co mám kreslit ..

Jinak třeba chuťovka, čili předmět, který snad všichni nenávidí se u nás jmenuje technologické procesy (TEP) .. Ono mě fakt nebaví učit se dvacet A4 o vodě, pak dalších několik o uhlí, ropě a nějaké stroje pro mě byly taky novinka, ... Ale dokázala jsem si, že když fakt chci, tak mohu projít i z takového předmětu.

Mno dost o škole, jsou ještě přece jen na pár dnů prázdniny, takže ..

hmm ... Oblíbená kapela? V poslední době Edguy no. Samozřejmě, Tobias Sammet v záhlaví je její součástí (zpěvák, klávesy, baskytara .. ). Jinak i Avantasia ... A to je samozřejmě projekt Tobiho, který ale nasbíral pár dalších známých zpěváků a vymyslel pro ně úžasné písně. Krom těchto dvou poslouchám i skupinu Stratovarius, z českých pak občas Petra Muka, Daniela Landu, ale to jsou takové ty výpadky, kdy mám už dost angličtiny. Samozřejmě některé soundtracky taky zbožňuji, ale neposlouchám je pořád. Jinak se sama snažím brnkat na kytaru, ale mám krátké prsty na velkou kytaru, takže zápasím a většinu akordů vzdávám, ale něco málo zvládnu ...

Oblíbené zvíře? Jakože všechna zvířata jsou hezká ... Heh .. Dobře, bojím se většiny z nich a většina se mi nelíbí, ale nechce se mi tady psát jedno nebo víc, aby to těm ostatním nebylo líto.

Barva? Černááá ... Fakt. Je taková klidná, nebolí mě z ní hlava jako třeba z vyřvané růžové nebo žluté. A je prostě zajímavá.

Teď mě napadla další věc. Mám celkem velkou snahu o to být odlišná a ne jen jedna ovce ve stádě. Dokazuji to třeba tím, že jsem měla 4 pseuda na hlavě a celkem jsem se proslavila jako "ta holka s dreadama" ... Teď mám na půl červenou a na půl černou hlavu. Lidi se občas diví, ale zjistila jsem, že se to dá i lehce přehlédnout. Každopádně se chci odlišit už třeba jen tím, že mám snahu se naučit znakovky a chci si tak povídat s lidmi, kteří se pomocí znakové řeči dorozumívají. Možná jim tak pomohu. Kdyby mi to vážně šlo a základy si rozšířila, chtěla bych třeba tlumočit nebo s tím zkrátka nějak pracovat. V poslední době jsem si psala i s nevidomou dívkou a taky mě velice zaujalo toto povídání. Možná se tedy nějak zaměřím i na nevidomé.

Jinak mám poměrně hodně fóbií a přijdu na ně vždy náhodou. Kdyby se mě někdo na něco z nich teď zeptal, tak .. Třeba mám strach z měřiče krevního tlaku, nelíbí se mi, jak to stahuje ruku a mám vždy strach, že to nepovolí. Nebo se bojím vkročit do rybníků, protože nevidím na dno. Většinou se bojím i tak nějak lidí. Nevím, ale dělá mi občas problém jít sama do města, být sama v obchodě nebo jen si sama vyjet na kole. Mám i další strachy, ale psát je tady všechny nebudu. To by bylo na dlouho ..

Na závěr, protože mě teď už nic nenapadá a nechce se mi tady připisovat film a herec a třeba květina nebo nevím co, bych tady ještě ráda napsala jednu moji radu:

Jestliže si myslíte, že jste se ztratili v temném a hustém lese, sundejte si sluneční brýle a hned vše vypadá jasněji.

No a teď už jen moje fotka, ... Neusmívám se tam, protože jsem se koukala úplně jinam, ale jsem to já, no ..

Mé jméno... :)

27. srpna 2010 v 20:56 | quack
Další mírně umírající rubrika je "O mně...", jelikož všechny články ze života dávám jinam... :D
Mno... Já vlastně nevím, co tu dávat... Teď jsem si vzpomněla na to, jak jsme si vždy měli ve škole napsat jméno a k písmenkům dopisovat vlastnosti... Zkusím to... :) Budu tu psát věci a vlastnosti, co mě vystihují... :D

K - klidná - ale jen občas... Někdy jsem střelená a běhám sem a tam a dělám kravinky... :D
A - abnormální - já vážně normální nejsem... xD
T - trdlo - a nestydím se za to... :D
E - energie - občas mi dochází, občas ji mám na rozdávání... :D
Ř - řehot - já se vážně téměř pořád usmívám a řehtám... :D
I - inteligentní - nejsem úplně hloupá... :)
N - nervózní - často se mi stává, že jsem nervózní z některých věcí.... :)
A - Angličtina - ten jazyk mám celkem ráda... A umím nějaké ty základy... :D Když nemohu nic najít na českých stránkách, ona mi pomůže... (A nic jiného mě nenapadlo...) :D
To by asi tak bylo vše... :D :)

Já jako upír

20. října 2009 v 21:17 | aktakru
Když se s bráchou trochu nudíme na obědě v restauraci, a já si všimnu jednoho letáčku, vznikne taková fotka:Pro upíry mám slabost, jsou dobří a stejně vlastně nikdo neví, jací jsou... Všude máte napsané trochu jiné vlastnosti... Ale v jednom se všichni shodují - pijí krev... Všimněte si proto té srnky v zadu za mnou... Jo a nelekněte se mě... :o)

Další moje fotky

17. září 2007 v 20:48 | aktakru
Moje další tři fotky:
Líbí se vám? Nebo jsou otřesné?

Opětovně něco o mně

25. srpna 2007 v 11:37 | aktakru
Sice vůbec nevím co bych tady napsala, ale něco vymyslím.
Takže třeba, nahodím téma prázdniny.
O prázdninách mám toho hodně, však tady je m ro zplánování prázdnin:
Takže 1.týden jsem většinou doma, ale letos jsem byla v Praze za tetou Janou a Věrou.
A 2.týden jsem byla do středy u babičky, zatímco ve čtrvtek jsem jela cyklobusem s mamkou, taťkou, bratrem, sousedy Karin a Martinem a se známými Pavlou a Tomem na Bílou. A pak jsme jen doma odpočívali.
3.týden jsem byla opět u babi, protože mamka s taťkou pracujou.
4.týden jsem byla na dovolené i s kolami v Nízkých TATRÁCH a jezdili jsme po nich na kole.
No a teď už je srpen. A pokračuji:
od 1.8.-11.8. jsem byla na super skvělém táboře H+H (www.haha.cz) už jsem na něm byla podruhé, doporučuji ho, vždycky tam příjde aspoň jedna známá osobnost, mám autogram od Asterové, Jankoviče a tento rok od jednoho muže, schválně uhádněte o koho jde. Tady jsou nápovědy a budete to hned vědět: Hraje v reklamě na neomezeně(vodafon)např.: s umělými soby. Správné odpovědi napište do komentářů.
Po táboře jsem jela na dovo do Telče. Opět na kole. Takže jsme jezdili.
4.týden jsem byla do čtvrtka u babi. V pátek jsem šla s mamkou a s tetou (která přijela z Prahy) na Smrk.
5.týden jsem byla v pondělí na Radhošti, kvůli koloběžkám, tak jsme se projeli a pak jsme ještě hupsli do Tarzanie. V úterý jsme odprovodili tetu Janu na autobus. Ve středu jsem byla na koncertě Daniela Landy a přijela jsem o půl jedné v noci k babičce. No a ve čtrtek jsem pracovala a blogu.

Něco o mně

2. července 2007 v 18:17 | aktakru
Jmenuji se Katka.
Mám 16 let.
Mám ráda přírodu, ať už rostliny nebo zvířata. Moje vysněná střední škola je střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského a gymnázium.
Mám hodně přátel.
Ze sportů mne nejvíce baví: plavání (víc ale potápění), inliny, volejbal a další.
Jezdím hodně po ČR, ale zatím jsem skoro vůbec nebyla v západních čechách, což mne mrzí.
Nejvíc za zámků se mi líbí HLUBOKÁ NAD VLTAVOU.
Moje nej... zvíře je poštolka, další draví ptáci a samozřejmě zvířata co chovám doma a u babi.
Tohle jsem zase já před roky:
Zpátky do dětství!
Tak co? Která fotka se vám líbí nejvíc?
 
 

Reklama