Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Celebrity

6. září 2018 v 12:10 | quack |  Různé kecy a můj život
Když občas v noci nemůžu spát, přemýšlím nad spoustou věcí ... Naposled jsem si ještě řekla, že si na chvíli pustím facebook a koukala jsem, co tam lidi hážou. Někdy si pustím nějaká videa s recepty, ale teď mi tam skočily fotky z předávání nějakých cen v Londýně. Někteří tam byli usměvaví, ať už měli nacvičený umělý úsměv nebo ten pravý a hravý .. A někteří tam byli zachmuření a vyčerpaní. A tak jsem se zamyslela ..

Já asi chápu, proč celebrity časem spadnou k drogám, alkoholu. Na druhou stranu celý ten šoubyznys je divný. Musí chodit na různé akce, musí se usmívat, ale jen proto, že se zvládají přetvařovat před kamerou a hrát někoho jiného - vrahy, superhrdiny, milence, sportovce, ... Zkrátka cokoli scénář píše. Občas změní image, občas je jen zakryjí do složitých obleků, občas dokonce zůstanou sami sebou. A dostanou za to většinou kopu peněz. Proč ta kopa peněz nejde někam, kde by byla víc potřeba? A co je na těch lidech celkově tak zvláštního? Na ulici kolikrát potkáte pěkné lidi, kteří by taky vypadali před kamerou dobře, ale nikdy se tam nedostanou. Nevím, to ti herci jinak nic neumí nebo zkrátka nebyli by třeba spokojení jako pojišťovací agenti, chemici ( :D ), architekti, kuchaři, nebo já nevím co ... Ano, chtěla bych si jednou zkusit třeba komparz, ale jinak .. Přijde mi to tak divné. Na filmy se ráda dívám a taky na behind the scene, pokud jde o akční filmy a fantasy, ale je to asi jako fotbal a další sporty - lidi běhají za míčem, dobře, reprezentují ČR a podobně, ale stejně, proč mají tak velké platy? Proč nemají větší platy třeba hasiči a prodavačky a pošťáci? Zaměstnání, bez kterých se stále pořádně neobejdeme a nadáváme na ně, ale zkuste si to, kdo to ještě nedělal. Denně se setkat s nějakým blbcem, vyslechnout si nějakou nadávku, ale taky jsou to jen lidi. Když jsem dělala 2 měsíce na poště, tak jsem zvonila, volala jak idiot a pak jsem si ještě vyslechla, že na mě volali, že jsem nešla na zahradu, když se mi nikdo neozýval. Nebo naopak jsem zvonila, protože na mě koukal nějaký malý kluk a bylo mi jasné, že ten sám doma nebude. Čekala jsem asi 15 minut, než se paní uvolila vyjít konečně ze sprchy a jen mi řekla, že by chtěla mít mou trpělivost, že ona by už dávno odjela - a pak jako zvoňte a čekejte na lidi. Někteří jsou za to vděční, jiní vůbec ne. Ve chvíli, kdy to vzdáte, tak máte stížnost a když čekáte, tak si vyslechnete něco takového. A prodavačky na tom nejsou o moc lépe. Kolikrát slyším, jak lidi nadávají a spěchají, když máme zavřeno, abychom mohli přebrat zboží. A není to zboží do tisíc korun, tady už jsme nad statisícem a člověk si rozmyslí, jestli si to v klidu přebere nebo ne ...

No zpět k těm celebritám. Je mi jich trochu líto. Kdykoli vyjdou na ulici, tak je hned fotí, hned na ně lozí lidi. Viděla jsem video, kde různé celebrity popisují nepříjemné zážitky s fanoušky. Jeden tam říkal, že šel po ulici a zastavil ho pár, jestli se nevyfotí s tou přítelkyní - jasně, proč ne. Ale ona ho olízla a chtěla, aby ji taky olízl. Tak řekl, že nikoho opravdu olizovat nebude a ať to ani ona nedělá. A ten její přítel mu řekl, že to je v pohodě, že to schvaluje a ať ji olízne. No chápete to? Já potkat Thomase nebo Johnnyho, ano, možná bych požádala o fotku nebo aspoň o podpis (pokud bych se nerozklepala jako ratlík a byla schopna slova :D ... ). Ale aby mě olízl? Cože? No a paparazzi všude a pořád by mi asi taky lezli na nervy. Ženy se jednou neupraví a hned mají problém. Boty jim neladí ke kabelce a další problém. U mužů je to možná trochu jednodušší, ale stejně. A jako jo, je fajn, že si pak můžete koupit ostrov v Karibiku a utéct od všeho, ale mi by chybělo se jen tak procházet někde po městě bez security. Přemýšlí někdy nad tím, jaké by to bylo, kdyby je nikdo neznal? Kdyby raději tehdy změnili obor nebo zkrátka se k herectví nikdy nedostali? Mi je jasné, že si to i umí užívat a líbí se mi, když věnují obnos nějaké charitě nebo s nimi i letí někam. Je milé, že chodí k nemocným dětem, aspoň na chvíli jim rozjasnit svět. A mají z toho radost i oni. A pak to prostě přijde, když všichni něco chtějí, když Vás všude někdo otravuje, když všichni řeší vaše soukromí a nemáte kam utéct ... Já bych to asi nezvládala. Ne pořád a všude. A pak vidíme ty ztrápené obličeje a pak je mi jich tak nějak líto. A i když hodně lidí je chce poznat a být s nimi, podle mě to občas není pěkný život. Ale to srovnání s některými obyčejnými lidmi je šílené - někteří nemají téměř kde spát, co jíst. Neví, co bude zítra. A vedle toho si někdo jezdí v limuzíně a pije šampaňské a aby se neřeklo, tak občas pošle nějaké peníze charitě. Není ve světě něco trochu špatně? A kde to tak vůbec vzniklo, že herci berou takové peníze? I taková blbost jako Tvoje tvář má známý hlas - paruky za několik tisíc a na charitu celkem prd. Nebo se to už změnilo? Myslím si, že ve světě je spoustu věcí, které by se měly změnit.

Zajímalo by mě, kdy se z herectví stalo oficiální zaměstnání. Asi už dávno, pokud budeme počítat divadlo. Ale divadelní herci většinou nemají takové platy. Pořád bych to stejně brala jako koníček. I takoví kameramani a scénáristi a další lidi od filmu jsou divná zaměstnání. Vlastně i třeba spisovatelé. Chápu, že napsat knihu jen tak někdo nezvládne, ale jako zaměstání mi to přijde taky divné. Ale je hezké sledovat, jak se trendy mění. Teď stále letí ajťáci, uvadá podle mě řemeslo jako zedník, tesař. Vědě se taky věnuje míň mladých lidí a neví se, jak je přilákat. Co přijde po informatice, to si zatím netroufám hádat. Ale jsem na to dost zvědavá. A hercům jejich slávu přeju, to jo, ale něco je na tom pořád celkem divné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama