Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Leden 2016

Tři věci, které mě v poslední době vytáčí

29. ledna 2016 v 20:10 | quack |  Různé kecy a můj život
Čím více se mi život mění, tím více nad ním přemýšlím ... Nad všemi nespravedlnostmi a předsudky. Některé věci mi totiž nejdou do hlavy.

Článek bude možná trochu osobnější, ale nikdo Vás nenutí ho číst.

První věc, co mi na dnešní době vadí a se kterou se setkávám častěji a častěji se točí okolo invalidního důchodu. Já v něm nejsem, ale mám kolem sebe 3 lidi, kteří ano. První je můj tatínek, kterého si velice vážím. Další dva případy jsou kamarádky (20 a 27 let, pro zajímavost). Vadí mi kecy ohledně toho, že i tito lidé mohou plnohodnotně pracovat a nebo ještě "vtipnější" názor, že to je placená dovolená, že se jen válí, nic nemusí, je to pohodička a dotyčný, který tohle říká, se zmíní, že by to bral taky, nic nemuset... Že by byl šťastnější a volnější ... Jako vážně? Invalidní důchod člověk asi nedostane jen tak, že nechce pracovat. On totiž většinou nemůže pracovat. A už tak obdivuju mého otce, že si stejně zařídil živnostňák a v rámci mezí pracuje dál, i když to někdy nejde. Totéž mladší kamarádka. Je po čtvrté v léčebně a stejně vypomáhá u maminky v práci, popřípadě rozvíjí svůj šachový koníček s mladšími ... Mrzí mě to, ale můj tatínek by nezvládl normální práci. A mrzí mě to ještě víc, ale jeho invalidní důchod není jen o tom, že lenoší a má volný den na všelijaké zážitky. Předloňské Vánoce s námi kvůli bolestem a podobně ani neslavil. Šťastný to život, co? Je mi líto mládeže, kteří jsou nešťastní, že nedostali nejnovější iphone ... Pro mě je největší dar, když jsme spolu.

Prosím, nechte si blbé řeči o invalidním důchodě pro sebe. Neberu ani jednoho z nich za nějaké vyžírky státu, jak to slýchávám. Takový život si nezaslouží a nikomu to ani nepřeji. Naopak je můj nesplněný sen, že se všichni tři vrátí do normálního plnohodnotného života. Je mi líto, že dvacetileté sluníčko je na tom tak špatně. Že druhé zlatíčko je po transplantaci ledvin. A můj tatínek, že s námi nemůže už zažívat takové chvíle, jako kdysi.

Druhá věc, která mě v poslední době zlobí je, že mladá holka, která je nezadaná, je divná. Víte.. On někdy ten vztah nejde. Já se pořád točím v porozchodové fázi, která mě prostě nechce pustit a nevím, jak se z ní dostat. Jak se mám tedy do někoho zase zamilovat? Asi třikrát do týdne mám děsivé sny se svým bývalým. A i když jsem dostala dvě pozvání na rande za poslední týden od dvou zajímavých lidí ... Ne, nemohu to přijmout. Navíc jediný, se kterým bych možná do vztahu šla .. No to se mi pitvat nechce, třeba se mi to ale jednou podaří ... A pak se s ním stejně rozejdu, protože na to prostě nemám. Stará rána ještě bolí a nechci vybít klín klínem jako pan dotyčný, co ránu způsobil. Nechte prostě nezadané chvíli dýchat. Třeba Vám to nejde do hlavy, ale buď nikoho nemohou potkat a nebo jim samota sama o sobě vyhovuje. První případ je dosti na nic a Vy je tím jen ještě víc zdrtíte. A druzí stejně nad tím mávnou rukou a neřeší. A pak je třetí případ jako já, kteří prostě ještě nejsou dostatečně volní a jen se pak zkoulí do kuličky a pobrečí si. Jestli jste potvory, tak do toho ... Já věřím tomu, že čas je léčitel nejlepší .. Časem se z toho dostanu (i když to bude třeba 10 let) a časem se objeví i někdo nový a zajímavý, se kterým zapomenu .. Kdo ví?

A třetí fakt (a pro mě nejtěžší pro napsání, protože nejvíc osobní a intimní, ale taky mě nejvíc v poslední době pobouřil), který tady chci zmínit - holka, která nebere antikoncepční pilulky je divná. Proberte se, chlapi. (U ženy jsem se s tímhle setkala minimálně.) Je vtipné (?), že my, baby, si máme huntovat vlastní tělo, jen pro Vaše pohodlí. Aspoň většinou to tak je. Chápu, že ženy začaly z 50 % brát HA kvůli PMS. Ale pak to prostě přešlo v to, že to je jako ochrana proti otěhotnění. Já jsem také měla dosti podivný cyklus v pubertě a doktorka se tím po čase vypořádala právě pomocí HA. V té době mi bylo 16 let a zjišťuju, že mezi mými kamarádkami jsem ji začala brát celkem pozdě. Většina začala v 15, dokonce pár už ve 14 ... A to tedy nechápu. Nechci znít jako někdo, kdo dělá osvětu, ale HA není zas tak zdravá věc. Pomineme fakty, že dělá z menstruace jen něco, co tak vypadá. HA má ale za následky i to, že holky se stávají neplodné a některé i umírají. (Přežijí to ve zdraví asi jen ty nejsilnější.) Trochu odbočím, ale je zajímavé, že většina lidí si ani prostě nečte o tom, co berou. (O tom, že nosní kapky mohou způsobit infarkt jsem taky četla náhodou.) A odbočím ještě víc - víte ještě, co je to cervarix? Injekce proti rakovině děložního čípku? A víte, jak jsem ráda, že i když mamka "vyhrožovala", že mi nechá dát, že se tak nestalo? Viděla jsem video nepříjemných vedlejších účinků, viděla jsem video, jako pocta holkám, které umřely po injekci ve spánku, či je našli rodiče v koupelně na zemi mrtvé... Je to svinstvo. Prosím, hledejte si o "lécích" informace. Nevíte, jak to v tomto světě chodí? Třeba Vás to trkne po tomto:

Bill Gates v roce 2010 na konferenci TED 2010 Conference Long Beach California:

,,Na světě je dnes 6,8 miliard lidí. Tohle číslo vyroste do 9 miliard. Pokud nyní odvedeme opravdu dobrou práci, co se týká nových vakcín, zdravotního systému a zdravotních služeb spojených s reprodukcí, můžeme toto číslo snížit o nějakých 10 nebo 15 procent."

A teď už zpět. Vadí mi, když má chlap problém s tím, že žena HA nebere. Když on se s někým chce sblížit ... Nemohl by udělat proto i něco on, aby nebyl otec? A výmluva, že mu to není příjemné, či že to je těsné a bláá neberu. Ženy si huntovat tělo několik let klidně mohou? Riskovat život? Ještě více mě dokáže rozčílit, když mi někdo řekne, že jsem tlustá (a že to je z toho, že špatně jím a necvičím). To, že jsem přibrala 10 kilo, právě když jsem změnila HA na jinou a že HA udržuje vodu v těle, ... To nikoho nezajímá. To, že je dotyčný ještě tlustší než já je taky asi úplně jiná debata. Hýbu se jako průměrný člověk, v Olomouci, kde studuji, jsem výhradně vegetarián a nemyslím si, že jím jako divá. Ano, existují ty šťastnější, na které to v tomhle ohledu vliv nemá. Ale já jsem díky HA začala mít i migrény a další problémy, ale to je vedlejší. Pokud neberu prášky, jsem out. Vzpamatujte se, lidi. Moc chlapů jsem takových naštěstí nepotkala, ale když už ano, mělo to grády. Ale mám zjišťěno, že chlap, který miluje, pochopí i to, že holka prášky nechce. A ještě s tím bude SOUHLASIT, aby je NEMĚLA! Jinak to pro mě není chlap, nad kterým mi stojí za to ztrácet čas ...

Děkuji za přečtení. Případný názor určitě potěší.