Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Dopis sobě

1. prosince 2015 v 15:02 | quack |  Různé kecy a můj život
Kači,

chápu, bolí to ... Vždyť to sama cítím. Teď. Teď to bolí, ale přebolí to ... Věř tomu. Vím, že Tě nebaví to slyšet od všech okolo, na to, když to teď píšu sama sobě ... Ale něco na tom bude. Podívej se, kde jsi byla před dvěmi měsíci. Vykopávala ses z rozchodu, který jsi moc nečekala. Za tu dobu ses změnila. Pochopila jsi, že se dá žít i bez něj. Proč Tě to pořád tedy tak utápí? Je to jen jeden člověk z miliónu ...

Chápu to, zažili jste mnoho, ale tolik Ti ublížil. Zpátky ho nechceš, to víš už od chvíle rozchodu a v hlavě Ti to zůstalo, i když jsi ho milovala sebevíc. Můžeš vzpomínat na pěkné chvíle, protže za dva a půl roku jich vůbec nebylo málo... Ale nezapomínej, že to byl občas prevít. Samozřejmě i Ty jsi udělala nějaké chyby, nikdy za všechno nemůže jen jeden. Vztah je o dvou ..

A to, že si našel po měsíci jinou? Chlapi to tak občas mají, ale dívej, on má 20, ona 16.. Moc to neřeš. Třeba jen přebíjí svou bolest. A Ty ses líbala s jiným dřív. Takže proč se za ním pořád otáčet? Tys aspoň nikomu neublížila, on zničil jeho nejlepšího kamaráda, když mu ji prakticky přebral. Vůl zůstane volem, no znáš to. Tohle už není Tvůj problém. Mohl se s ní líbat už když byl s Tebou a to neudělal. Nemusel Ti to ani říkat, ale bylo mu příjemněji, abys to zjistila od něho. Ví, co Tě bolí a co ne a stále Tě určitým způsobem chrání, tak si ty své myšlenky, že Tě třeba nikdy nemiloval, schovej za klobouk!

A znáš to - v nouzi poznáš přítele. Podívej se okolo, kolika lidem ses vyzpovídala s bolestí a kolik Tě z ní tahá - všichni, co za něco stojí. A není jich málo, jak sis původně myslela. Máš pěkné zázemí, drž se toho.

Jsi pěkná, chytrá, i když jinak průměrná žena. Ale stále vidíš, že máš své kouzlo a to přitahuje všechny okolo. Dostáváš na ulici jmelí jen tak, aby viděli Tvůj úsměv, podrží Ti dveře, aniž by museli a stačí se na někoho usmát a úsměv je oplacen. Po tom, co ses rozešla jsi přišla na to, kolika chlapům ze svého okolí nejsi lhostejná, tak co pořád řešíš? Že zůstaneš sama? Nikdy neuškodí si dát pauzu a srovnat hlavu, ale ve chvíli, kdy se rozhodneš zas nabídnout své srdce, najde se to druhé, aby s Tebou zkusilo nový vztah. A že určitě bude pěkný. Nemusí být věčný, zlato, jsi ještě mladá, i když se chceš usadit. Někdy ale na to nejlepší musíme počkat a něco si prožít, aby to teprve potom bylo to pravé. S Lukim jsi zažila hodně věcí, hodně Tě naučil a Ty jeho také. Jste dvě nové osoby, když se to tak veme. Využij toho a rozvíjej se dál. Jsi volná! Máš celý svět před sebou. Nikdo Tě tu nedrží! Můžeš na prázdniny pryč, aniž by ses bála, že vztah na dálku nevydrží! Vezmi nabitou svobodu a využívej ji. Výlet do Prahy může být jen začátek!

Neztrácej hlavu .. Pořád dokola .. Ničí Tě to ... Proč se chceš zničit? On za to nestojí. Rozešli jste se navzájem - proč asi? Protože oba jste viděli, že to tak nejde ... Navíc on není typ na dlouhé vztahy, teď už to víš. Jiný nebude. Takže jsi vlastně borka, že to s Tebou vydržel tak dlouho. Vsadím se, že delší vztah jen tak nezažije. Zkus zas volně dýchat. Zkus se od něj už oprostit. Jde to těžko, ale jde to. Každým dnem děláš nové pokroky ... A teď už Tě nemá čím ranit! Už k němu nepatříš a dokonce už k němu na chvíli patří jiná. A i když jsi říkala, že toho všeho lituješ ... Nelituj. Kdybys to neprožila, něco by sakra chybělo ... A klidně se zamysli, jaká jsi byla před ním a jaká jsi teď. Rozdíl co? Jsi silnější, svá.

Vím, že máš teď strach se znova zamilovat. Ale nemusíš jít do vztahu hned a vybít klín klínem. Nejsi ubohá a ten vztah by nestál za to! Víš to moc dobře. Až bude správný čas, ten další se najde. A bude super a bude pěkný a bude s ním sranda. A Ty budeš šťastná, i když šťastná umíš být i sama. Zkus to být zas chvíli sama. Vím, že se Ti to nelíbí, ale potřebuješ to. Každý se z rozchodu dostává jinak. Je to jen Tvoje věc. Oni to neprožili. Nezakazuj si smutnit, ale nedělej to často. Každý konec bolí, ale je to jen nový začátek. A kdo ví, co to všechno ještě přinese? Všichni Ti přejí pěkné věci. Tak v to také věř! A věř i sama sobě. Jen Ty totiž víš, co jsi zač, jaká jsi a co chceš od života. Nikdo jiný Ti do tohohle mluvit nesmí.

A neboj, všechno bude zase parádní a dobrý. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama