Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Červen 2015

Chtěla bych mít zdravého tatínka ...

2. června 2015 v 20:11 | quack |  Různé kecy a můj život
Každý chce to, co nemá ...

Mohla bych chtít nejnovější mobil, tablet, boty nebo nejlepšího přítele pod Sluncem. Faktem je, že můj chytrý mobil by mohl být hloupější, aby mi vyhovoval a určitě menší, aby padl do ruky (ale dárek od milovníka mobilů se neodmítá), tablety moc nechápu, k čemu mají sloužit (buď jsem na počítači a nebo mám mobil), bot mám až nad hlavu a můj přítel je dokonale nedokonalý stejně jako já (a proto se k sobě tak hodíme).

Je však jediná věc, která se mi řine myslí skoro pokaždé, když vstoupím domů - chtěla bych mít zdravého tatínka. Ten se totiž nedá vyměnit ani koupit. Nedá se dostat, nedá se jen tak najít někde venku ... Táta je jen jeden (stejně jako máma). A obou si vážím a vážit budu. Ale když jeden z nich onemocní a 5 let se to spíš už jen zhoršuje než mírní ... Je to bída.

Můj tatínek má spoustu vášní ... Hrával v kapele na kytaru, jezdíval často na kole, chodíval si posedět s přáteli k vychlazenému pivu ... Jeho nemoc však mnohé změnila. Na kolo sedne už jen minimálně, s přáteli už se tolik nestýká a přiznávám - kytaru jsem nějak zabavila já (ale dovolil mi to). Jeho nemoc ho donutila odejít z práce a stát se předčasným důchodcem (dokonce invalidním). Našel si díky tomu záliby v mobilech a technice vůbec. A pomáhá lidem v tom odvětví, ve kterém tak dlouho pracoval. Nezvládne toho třeba tolik, kolik by chtěl, ale vždy je to precizní práce.

Můj táta mě nenechá ve štychu. Ať je mu sebehůř, stejně si na mě najde čas. Když mi hrozil rozchod, byl to on, komu jsem první sedla na klín a vybrečela a vyříkala se, co se mi děje. Byl to on, co ani na chvíli nemyslel, že by se mi vztah mohl rozpadnout a řekl mi, že to bude v pohodě - a bylo. Byl to on, co se mnou ztrácel čas u ortopedů, když mě znova chytlo operované koleno. Je to on, co mi vždy pomůže, když mě zklame technika.

Můj otec třeba není žádný hrdina - pokud vím, nikdy třeba nezachránil dítě z hořícího domu - ale to snad neznamená, že nemá právo na to, žít jako každý normální člověk .. Čím a kde si lidé vybírají, co si osud přinese? Neublížil by nikomu, chová se čestně a má velké srdce. Nikdo mu takový osud nepřál, protože nemá nepřátel.

Nejhorší je pro dítě vidět nemocného rodiče. Myslíte si, že oni vydrží všechno, že tady budou pro Vás navždy, že Vás nikdy neopustí ... Máte v nich oporu, hledáte u nich rady i pohlazení, jsou to oni, ke komu se vždy vracíte, když je něco špatně (ale i dobře). Jim se nejlépe chlubí, jaké máte úspěchy ve škole, práci i v životě. Jejich úsměv vždy zahřeje ... A nikdo je nikdy zcela nenahradí ... Važte si těch momentů, když jste s nimi ... Ani oni, ani Vy tady nejste navždy.

Chtěla bych znova zažít ty chvíle, kdy jsme byli já, bratr, máma a taťka spolu .. Někde na kolech nebo u moře, kdy jsme blbi ve vodě. Grilovali někde venku. Procházeli nové město. Dali si společný oběd v restauraci. Šli do kina. Hráli bowling. Cokoli. Všechno lepší než občas potkat pokleslého tatínka, který Vám řekne, že už tu dlouho nebude. A nebo ať ukončíte jeho trápení ...

Chtěla bych zas co nejdřív vidět jeho úsměv ...

Uzdrav se mi, prosím ...