Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Duben 2014

Minuta, kdy zjistíte, že každý má svou realitu

4. dubna 2014 v 22:16 | quack |  Různé kecy a můj život
Těžko soudit myšlení a vnímání okolního světa u dvou různých lidí. Každý jsme nějaký - máme svůj názor, pohled na svět, líbí se nám jiné věci, posloucháme jinou hudbu (a když stejnou, líbí se nám jiná píseň) ...

Těžko soudit, jak se chovat, když nám způsob myšlení druhých nevyhovuje - útočí proti nám. Silnější (?) dokáží třeba respektovat nebo se snaží vyvrátit, jiní se s tím naučí žít, ale někteří to prostě nedochytají a znamená to konec jakéhokoli vztahu.

Těžko soudit, jak vysvětlit, že jiná nebudu. Že se mi nelíbí zcela všechny moderní technologie, že nepotřebuji mít nejlepší telefon na trhu, největší televizi, nejskvělejší notebook, PC, tablet nebo nevím co je zrovna v módě. Těžko vysvětlit, že si nechci hrát s malou sestřenicí, i když jsem holka. Těžko vysvětlit, že jsem si třeba nikdy hrát neuměla nebo mé hry jen nejdou vidět, protože se bavím jinak. Přemýšlím nad kravinami, hledám kraviny.

Těžko vysvětlit, že těžce nesu všechny změny - nálad, času, programu, .. Těžko vysvětlit, že i čas chápu jinak nebo základní věci. (Co když je vážně zem dutá a my žijem vevnitř? Co když vážně někdo vládne světu a jsme jen slepí? Co když všechno, co děláme, je špatně? A co když všechno co víme je špatně?)

Těžko vysvětlit, proč píšu tento článek. Snad jen, že jsem snad konečně ukončila všechny narozeninové věci. A tahle dnešní teda .. Stála za to? Nevím, proč občas končí všechno tak nějak divně ... O půl hodiny dřív jsem mohla říct, jak to skončí. Proč to nevidí ti, co by to vidět měli? Proč prostě nemůže být všechno nějak v pohodě? Proč jeden člověk toho druhého nenechá volně dýchat? Proč mám pocit, že jen co zmizím z pokoje, tak se o mě začne někdo bavit. Proč se se mnou někdo normálně nebaví, když tam jsem? K čemu to vůbec je, pomlouvat další lidi? K čemu je cokoli?

V poslední době mám často deprese a začínám si říkat, že trpím migrénami s aurou .. Občas mi oči nevidí tak špatně, jako normálně, ale ještě hůř, jsem unavená a pak mě třeba 3 dny v kuse bolí hlava. Není to migréna? Migréna u 20leté holky? Navíc přibližující se maturita, z které se mi už teď chce prostě brečet, protože si myslím, že nemám šanci. Co v letošním roce můžu, to povětšinou zvořu .. Tak proč ne tohle .. Navíc včera chytl můj notebook nějakou breberku a nevím vůbec, co měla znamenat, co udělala (udělá?) a podobně. Navíc v mojí třídě to vře čímdálvíc a z toho už taky člověka může trefit, protože mám tisickrát chuť zařvat: ,,Vy jste fakt už ale voloidní kreténi!" Navíc jsem si dnes zas asi zničila koleno, když jsem si nenápadně seděla na zemi s ohnutými nohami, protože se mi jinak špatně sedí .. Neřešit ..

Ale proč to končit všechno depkoidně? Udělám změnu! .. Mám totiž svoje sluníčko, co mi rozsvěcuje nejtemnější chvíle tím, že vůbec je ... A je se mnou v páru ... Už nějakou dobu .. Aspoň on je moje štěstí .. (Miláč, děkuji Ti moc za všechno! :* .. )