Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Listopad 2013

Můj mozek musí být zdeformovaný ..

10. listopadu 2013 v 13:23 | quack |  Různé kecy a můj život
A to jako fakt ..

Někde jsem četla, že mozek nerozpozná skutečnost od filmů, tudíž, když se díváme na film, tak si mozek myslí, že se to opravdu děje.

Možná by to vysvětlovalo, proč dokáže být člověk tak paranoidní, když jde večer okolo lesa nebo přímo v něm. Kolik filmů jste viděli, kdy se lesem řítily podivné příšery, někoho tam zabili a zakopávali ho, čarodějnice měly tajnou schůzku nebo tam třeba přiletěli mimozemšťané? Mozek tohle všechno pochopil, že se nám to opravdu stalo, a tak čeká, kdy se to stane zas ..

K této hypotéze píšu článek proto, že jsem viděla úplně prapodivný film Kovbojové a vetřelci. Nu, jestli můj mozek věří tomu, že na divokém západě přistáli mimozemšťané, tak to je fakt super. Můj mozek patří do šrotu. Což mě přivedlo k další myšlence - měli bychom se vůbec dívat na nějaké horory a podobně? Co když právě ty z lidí dělají vrahy, protože jejich mozek už to někdy zažil? Jak vůbec vysvětlit mozku, že to, co se k němu dostává, není pravdivé? A jak z něj vymazat to, co jsem už shlédla?

Neříkám, že tohle je jen nevýhoda .. Je spoustu krásných filmů, které bychom chtěli prožít. Tím nemyslím nějaké romantické kraviny, .. Ale kdo by se nechtěl proletět na Falkovi? Na Pegasovi? Na drakovi? Kdo by se nechtěl podívat do Karibiku nebo třeba obcestovat svět za 80 dní? A jestli můj mozek je tak zdeformovaný, že si myslí, že tohle všechno se mi stalo ... Je to možná i příjemné .. A stejně je to zvláštní orgán ..

Cry, soldier, cry

9. listopadu 2013 v 20:10 | quack |  Různé kecy a můj život
Pamatuji si, že kdysi jsem psala i báseň do soutěže na podobné téma. A i když zpěváka moc nemusím, tahle píseň je hodně povedená ..

U.D.O. - Cry, soldier, cry