Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Maturitní ročník

15. října 2013 v 19:54 | quack |  Různé kecy a můj život
Nemám tušení, jak se mi stalo, že jsem se dopracovala do maturitního ročníku. Ale že to v něm je teda drsné.


Třeba dohodnout takovou věc jako je tablo nebo stužkovák je občas nadlidská věc. Zvlášť, když máte ve třídě lidi, co si něco odhlasují, všichni jásají, jak je to super a za pár dní nadávají, že si raději zpíváte v duchu písničky, protože Vy jste zrovna ten člověk, co je mu to tak nějak jedno, hlavně aby něco bylo .. A nebo jste měli snahu, ale všechnu ji z Vás vyrvali.


Další věc, co dokáže podrásat nervy je maturitní práce. Někteří ji psát nemusí, samozřejmě my ano. Téma jsme si napůl zvolili sami, takže bychom si neměli vůbec stěžovat .. No zkuste si nestěžovat, když si můžete postěžovat .. Ale je fakt, že kdybych mohla před rokem změnit místo praxe, nevím, kam bych šla. Mapovat kytičky či nějaké zvířátko by mě asi nebavilo, ale zkoumat, co se všechno dá najít v akvarijním filtru za potvůrky ... To je vcelku pohodlné téma .. Pokud člověk není psychicky trochu labilní a nenechá všechno umřít..


Nu vlastně a samotné maturovací předměty jsou funny. Rozhodnout se, z čeho maturovat, mi zabralo mnoho času .. A ani teď nevím, zda je to všechno dobrá volba .. Mám z některých částí vcelku nahnáno. A vůbec mé rozhodnutí, že chci maturovat z předmětu, z kterého zatím stále úspěšně propadám, .. Nu co .. Třeba je to tím, že otázky z testů nechápu. A kdo nepochopí zadání, jak může odpovědět? A samozřejmě je to u otázek za nejvíc bodů ..Ale víte, co mě teď napadlo? Ta úžasná věc, že jsme ti nejstarší .. Není nad to jít po chodbě a když Vám kdosi blbě zatarasí celou cestu, tak si s krásným pocitem říct: ,,Bažanti blbí!" .. A třeba i nahlas ..Oni se na Vás otočí a fakt, že uhnou .. Teď jsem si vzpomněla, jak nějaké inteligentní .. holky .. Zatarasily průchod z jídelny ven .. Motáme se mezi nima, jak jen to jde .. A s kámoškou to nevydržíme a zatímco ony jásají, že se po jednom dni zase vidí a pomalu ustávají v pohybu a chtějí stát na místě a klábosit, my zařveme: ,,No ještě se tu zastavtééé!" :D Ty jejich pohledy stály za to ..


Nu a pak ta volnost, že jsem si s přítelem jen tak odjela na Dlouhé Stráně na exkurzi, kde jsme vůbec neměli co dělat, protože to bylo z projektu, ve kterém nejsme .. A škola nám to omluvila .. Chápete to? Rande, když byla škola a ještě školou omluveno! Jak já miluju ten můj ústav ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomichi Tomichi | 21. listopadu 2013 v 15:23 | Reagovat

No zajímavý průběh maturitního ročníku ;) tak hodně štěstí i nadále. Jinak hezké příběhy... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama