Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Říjen 2013

Helloween - Forever and one

27. října 2013 v 20:49 | quack |  Různé kecy a můj život
Protože mi dnes bylo smutno a protože jsem zjistila, že Helloweeni budou na Masters of Rock 2014, spojilo se to dohromady a na mysl se mi dostala tato píseň ..


Forever and one I will miss you
however I will kiss yet again ...

Poslední vyjížďka na kole

27. října 2013 v 20:34 | quack |  Různé kecy a můj život
Asi jsem potřebovala na chvíli odreagovat mysl a počasí bylo jako stvořené k tomu nějak vyjet. Ráno jsem proto dodělala všechny věci, které jsem měla naplánované, abych odpoledne měla volné.

Nevím, kdy jsem na kole seděla naposled, proto jsem nohy trochu cítila, ale jelikož jsem byla zrovna ve špatné náladě, potřebovala jsem se vyřádit. Rozjela jsem se na 35 km/h, což s mým občas stále bolavým kolenem nebylo třeba lehké. Po chvíli ale má špatná nálada pomalu mizela .. Možná díky pohodové hudbě v uších, možná díky tomu zapomenutému pocitu, kdy Vás obklopuje jen vítr ... Všechno bylo najednou pryč. Mysl totálně prázdná. Kdybych nezačala brutálně cítit plíce, které se už asi jistou dobu snažily dostat z mého těla ven, bylo by to úplně dokonalé ..

S procitutím jsem ale přišla i na to, že mi hoří svaly na nohách. A mi se ten pocit fakt líbil. Pořád se válím doma a pokud ne doma, tak u přítele. Jako ano, ležení je strašně fajn, ale jelikož jsem dnes dočetla knihu a do další se mi nechce, nechce se mi ani moc ležet. Takže vymýšlím různé kraviny, jen se mi nechce psát maturitní práce, což je vcelku na nic .. Možná proto jsem taky byla na kole nebo píšu tenhle článek a nebo píšu monology na QIPu (otázka na Vás - používáte ještě QIP, ICQ nebo něco na ten způsob? Smutné, jak to FB všechno zahnal do pozadí. )

Nu ale zpátky ke kolu. Ještě jednu věc jsem tady k němu chtěla napsat. Znáte takový ten pocit, kdy se začíná brutálně rychle stmívat, tak sundáte brýle, dioptrické samozřejmě s sebou nemáte a rázem prostě přímo v ten okamžik hejna mušek tu a tam a taky tutam .. než stačíte říct sprostou nadávku, 3 máte v oku .. 2 se mi podařily vcelku rychle vyndat, třetí mrcha se prostě už vozila na slzách jako na mořských vlnách, snad i nějaký surf měla. Ubrečená jsem byla už v půlce cesty, domů jsem jela tedy poslepu. S mouchou jsem se prala totiž tak krutě, že se lidé na mě otáčeli a říkali si, že jsem si právě prošla asi něčím krutým .. Jo, muškami v oku .. Doma mi pak museli celé rozdrážděné oko pokapat kapkami, které tak nemám ráda, aby se už na mě nezlobilo ..

Nu a vlastně když jsem přijela domů a sešla do sklepa, kopla jsem se o šlapátko a čekal mě šok... Bylo skoro ulomené. Takže se asi už letos na kolo nevydám, protože šlapátko by někde mělo tendenci odpadnout a navíc už ani to počasí tolik přát nebude .. Ale projížďky na kole mi chyběly ..

Join me in Death

15. října 2013 v 19:57 | quack |  Texty písní a videa
Protože jak jsem byla nešťastná a pak jsem slyšela tuto píseň, musela jsem ji poslouchat znova a znova a poplakat si s ní nad chemií a tak vůbec .. Text v celém článku ..


Maturitní ročník

15. října 2013 v 19:54 | quack |  Různé kecy a můj život
Nemám tušení, jak se mi stalo, že jsem se dopracovala do maturitního ročníku. Ale že to v něm je teda drsné.


Třeba dohodnout takovou věc jako je tablo nebo stužkovák je občas nadlidská věc. Zvlášť, když máte ve třídě lidi, co si něco odhlasují, všichni jásají, jak je to super a za pár dní nadávají, že si raději zpíváte v duchu písničky, protože Vy jste zrovna ten člověk, co je mu to tak nějak jedno, hlavně aby něco bylo .. A nebo jste měli snahu, ale všechnu ji z Vás vyrvali.


Další věc, co dokáže podrásat nervy je maturitní práce. Někteří ji psát nemusí, samozřejmě my ano. Téma jsme si napůl zvolili sami, takže bychom si neměli vůbec stěžovat .. No zkuste si nestěžovat, když si můžete postěžovat .. Ale je fakt, že kdybych mohla před rokem změnit místo praxe, nevím, kam bych šla. Mapovat kytičky či nějaké zvířátko by mě asi nebavilo, ale zkoumat, co se všechno dá najít v akvarijním filtru za potvůrky ... To je vcelku pohodlné téma .. Pokud člověk není psychicky trochu labilní a nenechá všechno umřít..


Nu vlastně a samotné maturovací předměty jsou funny. Rozhodnout se, z čeho maturovat, mi zabralo mnoho času .. A ani teď nevím, zda je to všechno dobrá volba .. Mám z některých částí vcelku nahnáno. A vůbec mé rozhodnutí, že chci maturovat z předmětu, z kterého zatím stále úspěšně propadám, .. Nu co .. Třeba je to tím, že otázky z testů nechápu. A kdo nepochopí zadání, jak může odpovědět? A samozřejmě je to u otázek za nejvíc bodů ..Ale víte, co mě teď napadlo? Ta úžasná věc, že jsme ti nejstarší .. Není nad to jít po chodbě a když Vám kdosi blbě zatarasí celou cestu, tak si s krásným pocitem říct: ,,Bažanti blbí!" .. A třeba i nahlas ..Oni se na Vás otočí a fakt, že uhnou .. Teď jsem si vzpomněla, jak nějaké inteligentní .. holky .. Zatarasily průchod z jídelny ven .. Motáme se mezi nima, jak jen to jde .. A s kámoškou to nevydržíme a zatímco ony jásají, že se po jednom dni zase vidí a pomalu ustávají v pohybu a chtějí stát na místě a klábosit, my zařveme: ,,No ještě se tu zastavtééé!" :D Ty jejich pohledy stály za to ..


Nu a pak ta volnost, že jsem si s přítelem jen tak odjela na Dlouhé Stráně na exkurzi, kde jsme vůbec neměli co dělat, protože to bylo z projektu, ve kterém nejsme .. A škola nám to omluvila .. Chápete to? Rande, když byla škola a ještě školou omluveno! Jak já miluju ten můj ústav ...