Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Sands of time

7. května 2013 v 18:44 | quack |  Písně (Edguy a Avantasia)
Téma týdne je "Čas plyne stále rychleji" .. Dlouho jsem přemýšlela, ke které písni bych to zařadila, protože adeptů bylo víc. Čas je totiž vcelku hodně diskutované téma v písních, básních, filmech, ...


Myslím, že každý cítí, že toto téma má něco do sebe. Čím jsem starší, tím je to horší. Ale stejně nějak postrádám tu Hlogiku, když právěže hodiny v mém pokoji mají pořád nějaký problém s baterkami, .. hned je vypiplají a pak se čas pomalu zastavuje. Sice tím trochu odbočuji, ale .. Kéž by to tak bylo i v životě. Nebylo by od věci trochu čas zpomalit, protože v poslední době poslouchám ze všem stran, že nikdo nic nestíhá a že by to chtělo pauzu, zmírnit tempo ..


U tohoto téma mě napadá taky jedna otázka. Je lepší vrátit čas a nebo ho jen zpomalit/zastavit? Jsou chvíle, které bych si chtěla prožít znova, ale nic bych neměnila. Zaprvé proto, že nevím, co by se pak stalo v budoucnu, a za druhé proto, že cítím, že všechno je a bylo tak, jak má .. I když ne vždy jsem byla se vším smířená. Ale s časem a nebo s písky času bych si nechtěla zahrávat ... Stačilo mi to v hře Prince of Persia. hlavní postava měla ještě nakonec štěstí, já bych dopadla asi špatně.


Název sands of time jsem taky vybrala proto, že se mi líbí myšlenka z jedné knihy od Terryho Pratchetta, že každý má své přesýpací hodiny, které když se přesypou, tak umřeme. Je docela možné, že písek obrušuje to sklo a proto nám běží čas rychleji, protože nemůžeme umřít dřív, než je nám předpovězeno .. (Ach složitá myšlenka, kterou asi nepochopíte, protože nevím, jak to pořádně vysvětlit .. )


Každopádně, i když se nám čas třeba zrychluje, stejně je v našich rukách, jak s ním hospodáříme. Někteří žijí každou vteřinou, jiní se venku neprošli za poslední rok ani jednou. Jedni vyhledávají nejrůznější informace, jiní blbě koukají na herní postavu, jedni jezdí na kole a chodí po horách, kdy to jen jde, další tuční ... se ztučňují ... tloustnou u televize ..


Zkrátka .. Je to na nás. Važte si času, který na této planetě máte .. A jelikož už jsem asi na konci článku, jen dodám, že stejně jako v písni by mě zajímalo, co ten čas pro mě vůbec je? Přítel nebo nepřítel? A stejně jako zpěvák .. Taky nemám ponětí ..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama