Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Moje praxe 8-9/10 a zároveň konec

30. května 2013 v 20:47 | quack |  Deník obyčejné středoškolačky
Jelikož včera mírně nebyl čas, protože jsem .. prostě čas neměla, jelikož jsem byla trochu zaměstnávána, nestihla jsem napsat článek o praxi. Zároveň byl dnešní den můj poslední den na praxi, takže článek Moje praxe 10/10 nečekejte - leda, že bych psala o své rehabilitační dovolené, protože se momentálně nacházím trochu jinde, než bych vlastně měla ..


Dnešní a včerejší den byl vlastně na poliklinice hodně podobný - byla jsem na nějakém zvláštním oddělení, kde se zkoumají výtěry odevšad (nevěděla jsem, že jsou i výtěry z oka ... ) a ty se nanesou na agary, což jsou taková zvláštní kulatá sklíčka s něčím (například krevní agar je s lidskou krví .. fujky ..) .. Jsou tak různě barevné - červené, hnědé, žluté, .. Dokonce jsem viděla, že i z jednoho nějakého něčeho vyrostla plíseň .. Ale nejčastěji jsem viděla různé koky (třeba streptokoka, který se dál dělí .. ). Pod mikroskop mi pak byl dán kok a tyčka, abych viděla rozdíl.


Nejvíce mě bavilo, jak doktorka, která mi to vysvětlovala, vždycky k tomu čuchla, třeba i víckrát zasebou ... On to byl celkem hnusný zápach, když jsem vešla do některých těch místností ... Ona se mi za to omlouvala, že oni už to necítí, protože jsou zvyklí, ale že pro mě to musí být děs ... Byl to děs .. Ale člověk si tak nějak zvykne .. Nebylo mi dobře vůbec ani z představy, že ty agary jsou s lidskou krví .. A že se na ně dávají výtěry z ... ze všeho prostě .. Byl tam i psí vzorek - výtažek z kloubu nebo co .. No a představa, že tam někdy měli i mozkomíšní mok .. Chudáci.


Jinak jsem si tam prošla oddělení, kde se zkoumá teda moč, pak na oddělení, kde chodí věci z gynekologie, pak stolice, pak hnisy a pak už nevím vůbec, protože to je tam tak vtipně propojené a já jsem mezi těmi odděleními tak vtipně šmajdala sem a tam a byla jsem úplně ztracená. Vlastně jsem byla dnes i včera ráda, že mě pustili relativně brzy a já mohla jít pryč .. Ono jako lidé tam na mě mluvili všichni najednou a říkali, že to je jedno, že tomu stejně nerozumím a po chvíli mi to už lezlo krkem, tak jsem si z nich dělala srandu .. Nakukala jsem tam jedné babě, že střední končím a jdu někam pracovat, že na výšku vůbec teda se nechystám (samozřejmě, že se chystám na výšku .. ), další jsem řekla, že z toho, co uslyším na praxi budu zkoušená ve škole a že bych si měla něco odnést .. (Nebudu zkoušená, budu psát maturitní práci, ale úplně na jiné téma .. ). Jedné jsem nakukala, že chci dělat laborantku, hned na to další, že veterinářku ... Jestli se tam o mě budou bavit, ... Tak jsem ráda, že tam už nepůjdu, protože otázky by se jen řinuly ..Když už jsem chtěla tedy odejít, tak jsem ještě musela najít svou hlavní vedoucí, která tedy vážně asi nebyla má vedoucí a ptala se zas na smlouvu .. Řekla jsem ji, že fakt nevím, dala jsem ji kartu (ta mi bude hodně chybět .. ) a rozloučila jsem se ... Ještě mi bylo řečeno, že kdyby něco, tak mám přijít, že jim to tam nikdo nevadí .. Vlastně to byla fajn praxe .. Jsem ráda, že teda jsem vymyslela téma hned snad druhý třetí den ... A končila jsem brzo .. A tak vůbec ... Fííí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama