Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Moje praxe 5/10

24. května 2013 v 22:04 | quack |  Deník obyčejné středoškolačky
Věděla jsem, že mě pošlou na imunologii, nevěděla jsem, kde to je, ale jakmile jsem se dostala na polikliniku a převlíkla se, rozhodla jsem se oslovit jednu laborantku, jestli neví, kde najdu doktorku. Usmála se a ukázala mi dveře její kanceláře .. (Pochopte, nechci pořád jako trubka sedět na příjmu a čekat na ní .. )


Zaťukala jsem tedy, otevřel to starý pán, který mě tam pořád sleduje a pronásleduje .. A pustil mě dál. Paní doktorka seděla u PC a řekla jen, že hned to bude ... Tak jsem stála jako tydlík, ale asi jen 20 vteřin, protože pak se zvedla a vzala mě tajemnou chodbou na imunologii .. A tam to bylo vtipné ..


Jedna hlavní paní, co řídila všechny lidi, tak pořád po někom řvala, pak se na mě otočila a dělala skoro "ťuťuňuňu" .. Chvliku mi vysvětlovala, co tam vlastně dělají a jak a pak ztichla, napipetovala si několik roztoků a pak se zeptala, jestli nechci něco testovat ... Z toho jsem měla trochu nahnáno, protože bych nerada zničila výsledky, tak řekla, že otestuju sama sebe - přesnost mé pipetace.


Odběhla a pak se najednou zjevila s dvěma roztoky - modrým a červeným. Dala mi seřízenou pipetu a vysvětlila mi dva způsoby, jak se může pipetovat. Dala mi špičky, mini koš, dvě plátička a odběhla. A tak jsem se dala do práce .. Ale nebyla jsem ani ve čtvrtině prvního pláta a už na mě mluvila nějaká laborantka, že mi chce ukázat elízu (? .. nějak mi vypadl název, tak si tipuju .. ). Napipetovala si něco ke vzorkům a pak s tím třískla o stůl. A znova a znova. Rány jako z děla ... Ale že prý tam ty vzorky a chemikálie drží pevně a nic se tak neuvolňuje .. (Proč s tím teda klepe nějak nevím .. Asi to chce utřepat ... ? .. ) Pak mě prospustila a já si v klidu pipetovala dál ...


Když jsem skončila, uklidila jsem si po sobě a čekala na hlavní paní .. Ta vysvětlovala něco z porady laboratům, tak jsem poslouchala ... Řešili nějaké krabice a sběr papírů, což mě moc po chvíli nebralo, tak jsem koukala, jak si přístroj pracuje sám a bere si vzorky, míchá, promývá ... Pak na mě šéfka promluvila a řekla, že mi to jde teda zkontrolovat. Odnesla mi mé napipetované pláta a vrátila se za pár minut i s papíry, na kterých se ukázalo, že pipetuji stejně jako většina lidí na jejim oddělení ... Né, že by mě to nepotěšilo ..

A to bylo vlastně za dnešek vše .. Skočila jsem o půl desáté ... Pak jsem se projela tajemnou tramvají číslo tři až někam daleko, koupila si pohledy na postcrossing a jela zpátky za dvěma spolužáky ... Pohodový den ... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama