Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Výklad - Power metal

20. dubna 2013 v 17:40 | quack |  Různé kecy a můj život
Ve škole jsem měla za úkol napsat výklad o tom, co mě zajímá, k čemu mám blízko a podobně. Mohla jsem psát třeba o severské mytologii, ale tam je to takové celé postupně zamotané jako v každé jiné mytologii. Mohla jsem psát přímo o nějaké oblíbené skupině, ale měla jsem strach, že by to nebyl výklad, ale zvrtlo by se to v něco jiného ..

Pak jsem po dlouhém přemýšlení, čím bych byla zase originální (proslov jsem psala třeba o zahájení Masters of Rock .. ) přišla na to, že bych u toho mohla tak trochu zůstat - rozhodla jsem se paní učitelce objasnit, co to je Power metal. Čekala jsem, že mi řekne, že to je zase otřesné, ale ne! Zázrak! Řekla mi, že to mám napsané dobře, občas nějaké chyby, ale že mi dává 1- a že se díky toho něčemu přiučila a dozvěděla se věci, které nevěděla. A proto Vám tady svůj výklad dávám. Doufám, že mi ho nikdo nevezme, protože jsem to skopala dohromady já a je to moje autorské dílo. Chci jen, aby něco takového bylo na internetu, protože mi by se to tehdy při psaní hodilo jako inspirace. Jinak jsme měli mít 3 zdroje. No já jsem měla jen dva, protože najít něco třetího pro mě bylo těžké.


Power metal


Power metal je hudební styl, který kombinuje klasický metal se speed metalem. Jedinečnost textů spočívá v tom, že se nezaměřují na ,,skutečný svět" - bájné bitvy, hrdinní válečníci a nekonečné výhry, to jsou témata kralující na ústech zpěváků tohoto stylu.

Důležitý je také "čistý" zpěv, na rozdíl od hrdelního zpěvu v death metalu a black metalu. Zpěváci jdou většinou ve stopách legend heavy-metalového zpěvu jako Bruce Dickinson. Většina zpívá ve vysokých tónech, ale i tady jsou výjimky jako třeba Joakim Brodén (frontman skupiny Sabaton) zpívající v barytónu.

Powermetaličtí kytaristé hrají extrémně krátké a rychlé riffy, zato akordy se mění poměrně pomalu, skladby jsou však celkově v harmonickém tempu. Normální jsou také rychlá a technicky náročná kytarová sóla. Mnoho bubeníků používá dvojkopáková bicí pro zvýšení rychlosti a rytmiky. Hodně kapel také považuje klávesové nástroje za důležité pro doprovod a dotváření atmosféry. Některé skupiny používají i tzv. keytary (Sonata Arctica, Dragonforce).

Power metal se dále dělí na 4 typy:
- Evropský vznikl díky skupině jako Helloween - přidali ještě více melodičnosti. Tento styl se celosvětově rozšířil, ale ne všude je populární.
- Americký power metal je ovlivněn hlavně skupinami jako Judas Priest. Za následníky je považována třeba skupina Nevermore, avšak mnozí tvrdí, že jejich tempo splynulo s trash metalem.
- Epický metal se vyvinul spojením heavy metalu s klasickým rockem 70. let. Texty způsobily, že mnohé kapely se řadí k epicmetalové scéně, i když nemají žádné prvky epického metalu (např. Blind Guardian, kteří se řadí k power metalu). Mezi základní témata textů patří boje, válka, čest a odvaha bojovníka.
- Symfonický power metal - skupiny ve velkém využívají klávesy nebo nástroje pro vážnou hudbu. Řadí se tady třeba skupina Nightwish.
Do power metalu patří také Gamma Ray, Rage, Rhapsody, Iced Earth, Edguy nebo taktéž česká skupina Komunální odpad.


Zdroje: Wikipedia - Power metal a http://www.topzine.cz/co-je-to-power-metal
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama