Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

The forgotten songs

8. dubna 2013 v 18:58 | quack |  Různé kecy a můj život

Určitě většina z Vás, kteří si často hledáte texty a překlady různých písní, znáte právě tu jednu českou stránku na netu, která obsahuje mnoho skupin, u kterých jsou videa, texty, překlady a někdy i karaoke. (Nechci tady dělat reklamu, ale asi Vám stejně došlo, kterou stránku myslím .. )


Já tam mám kupříkladu založený profil a jsem tam i správce jedné z mých oblíbených skupin (Edguy). A jelikož zpěvák vede i jeden další hudební projekt (Avantasia), kde si zve další zpěváky a spolu tvoří úžasné písně, rozhodla jsem si některé skupiny, odkud zpěváci jsou, projet. Patří do nich třeba Bob Catley z Magnumu, Ronnie Atkins (Pretty Maids), Eric Martin (MR. BIG), Biff Byford (Saxon) a další. Jak mi jen bylo smutno, když jsem zjistila, že někteří z nich tam nemají založaný fanklub, natož aby měli správce. A tak jsem si o některé správcovství zažádala, abych to dala po pucu. (Chybí tam někdy videa, kdo ví, jestli ne celé písně, texty, a že tam nejsou překlady pro ne-angličtináře mě taky mrzí.) Jen už nevím, kde jsem žádala a kde ne, takže musím počkat, až mě přijmou či odmítnout, abych mohla dožádat o ty další. (A je mi jedno, že v tom budu mít trochu maglajz, stejně bych je chtěla správcovat všechny .. )


Jasně, budou doby, kdy na takové blbosti nebudu mít čas a ty skupiny stejně budou ležet ladem, ale tak ... Vím, že ty skupiny v dnešní době už skoro nikoho z mladších moc nezajímají, ale to přece neznamená, že staré dobré písně by se nemohli taky nějak zachovávat na webech? Jsem tak trochu metalistka a taky poslouchám převážně novější písně, ale vždy se ráda vrátím i k těm starším, protože prostě mají něco do sebe. A nemusí to být metalové ..


Je to něco, jako jsem tady kdysi psala o knihách v antikvariátech. Tolik knižních pokladů, dnes za mizivou cenu a stejně si tam jen leží a nikdo je nechce. A jakou mám třeba já radost ze všech tří dílů Pána prstenů (anglický originál!) z Anglie v přepočtu za nějakých 150 Kč.

Stejnou radost vždy mám, když narazím na jednu ze starších písní, u které mi nic neříká skupina ani název písně a stejně ji znám! A takových je spousta. Zrovna třeba ten Eric Martin a jeho MR. BIG mě překvapil. A doufám, že jednou budu taky na tom webu jeho správce a trochu ho opráším. Tuším, že skupiny dnes známí taky budou jednou polozapomenuti a moje vnoučata se budou divit, co jim to pouštím za vykopávky. Zas kdo ví, co se s hudbou stane za několik desítek let. Bude to ještě vůbec hudba?


MR. BIG - wild world .. Znám a nevěděla jsem o tom ...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama