Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Imagine ...

23. prosince 2012 v 23:19 | quack |  Různé kecy a můj život
Nechtěla jsem psát tento článek, protože když zavřu oči a otevřu mysl, vidím strašně jednoduchý svět - svět bez psychické i fyzické bolesti, kde jsou všichni šťastní.

Tento svět v mé mysli je podle mě tak krásný, až nemožný. Vždy se najde člověk, který prostě nějak někomu ublíží. Já třeba často ubližuji sama sobě - mlátím sebou o dveře, o zem, o stoly, .. (Jsem nemehlo.) Ale občas mi ublíží i někdo jiný, ačkoli třeba nechtěně. Nemám jim to za zlé - Věřím tomu, že za to stejně mohu já. Mohla jsem si sednout jinak, postavit se jinam, ... Cokoli. Občas pak slyším slovo ,,promiň", které je podle mě zbytečné. Vím, že nechtěli a nebo vím, že chtěli a měli na to právo ...

Ano, já se většinou jen někoho nechtíc dotknu (někdy to dotyčný ani nepostřehne) a už slyší mojí omluvu. Já jsem ale úplně jiný člověk .. Už asi dva týdny mám prapodivné bolesti v břiše, záda mě bolí a od nich asi i hlava a nestěžuji si. Mám, co si zasloužím. Bůh by mi nedal takové velké břemeno, abych ho neunesla .. (Ne, nevím, odkud to mám, ale tato věta mě často uklidňuje.) Takže mě nějaké popíchnutí většinou nevyvede z míry, protože vím, že bolest ustoupí. To, že třeba bolestí brečím, nevadí ... Usmívám se. Slzy jdou automaticky v některých případech ..

Já jen, že bych se zkrátka chtěla dostat do mého světa v mysli, kde by byli všichni šťastni, zdraví, usměvaví .. Všichni by se měli rádi ... Heh..

A stejně, co je horší? Fyzická nebo psychická bolest? Psychická se dá přebít fyzickou a platí to i naopak. A obě dvě časem přebolí. Fyzickou můžem mít ale navždy na očích ... Třeba jako já jizvu na mém úžasně ubohém koleni .. Které má pro teď modřinku od srážky se stolem a bouličku od srážky s bratrem ... Ani stolu ani bráškovi to nemám za zlé. Můžu si za to sama. Jen ta bolest mě drtí, což je normální. V mém světě však neexistuje.

Když přemýšlím nad psychickou bolestí, nemůžu si pomoct, ale musím se usmívat ... Ne, nejsem nějaký psychopat, ale vždy si vzpomenu na řeč jednoho chlapa ... (Kdo mě zná, nebo kdo vidět záhlaví, ano, je to Tobias .. ) Ve volném zkráceném (a možná trochu upraveném) překladu z jednoho koncertu: ,,Další písnička je taky druh lovesongu. Je to o muži, který se zamiloval do dívky, která mu zlomila srdce ... Ano, velice smutný příběh. A on ji nechtěl ranit, tak ji řekl: ,,Jsem lepší člověk, nezlomím Ti srdce ... Zlomím Ti ruku, protože jsi se mnou takhle zametla! ... " ...." Ono to má pak ještě kousek, ale myslím, že to takhle stačí .. Každopádně ale psychickou bolest nemám ráda .. (Btw už jste někdy citovali v citaci? Divné to je .. )

A teď si říkám, jak je to smutné, že člověk, když zavře oči, může vidět sto miliónů věcí a psát a psát .. A já tady dřistám o bolestech .. Je mi osmnáct .. Vážně nemám na to představovat si a psát o nějakých růžových králíčcích, koťátkách, žabičkách či nějakých jiných krásných věcech? Ještě k tomu kousek před Štědrým dnem? Co jsem to jen ze sebe stvořila .. A nebo spíš, co takhle ze mě bude za pár let? o.O
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em* Em* | Web | 23. prosince 2012 v 23:25 | Reagovat

Napsala jsi to moc pěkně! :) Je mi 14 a abych psala o žabičkách mě taky nehne :D

2 Angel Angel | Web | 24. prosince 2012 v 0:30 | Reagovat

Já jsem psychopat. A, upřímně, kdybych neměla bolest, co by mi zbylo?

3 kontroverz-mind kontroverz-mind | Web | 30. prosince 2012 v 10:32 | Reagovat

Závidím ti. Já misto nádherného světa ve své hlavě mám pravý opak. Nejhorší svět plnej ilegálních myšlenek.. :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama