Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Prosinec 2012

Imagine ...

23. prosince 2012 v 23:19 | quack |  Různé kecy a můj život
Nechtěla jsem psát tento článek, protože když zavřu oči a otevřu mysl, vidím strašně jednoduchý svět - svět bez psychické i fyzické bolesti, kde jsou všichni šťastní.

Tento svět v mé mysli je podle mě tak krásný, až nemožný. Vždy se najde člověk, který prostě nějak někomu ublíží. Já třeba často ubližuji sama sobě - mlátím sebou o dveře, o zem, o stoly, .. (Jsem nemehlo.) Ale občas mi ublíží i někdo jiný, ačkoli třeba nechtěně. Nemám jim to za zlé - Věřím tomu, že za to stejně mohu já. Mohla jsem si sednout jinak, postavit se jinam, ... Cokoli. Občas pak slyším slovo ,,promiň", které je podle mě zbytečné. Vím, že nechtěli a nebo vím, že chtěli a měli na to právo ...

Ano, já se většinou jen někoho nechtíc dotknu (někdy to dotyčný ani nepostřehne) a už slyší mojí omluvu. Já jsem ale úplně jiný člověk .. Už asi dva týdny mám prapodivné bolesti v břiše, záda mě bolí a od nich asi i hlava a nestěžuji si. Mám, co si zasloužím. Bůh by mi nedal takové velké břemeno, abych ho neunesla .. (Ne, nevím, odkud to mám, ale tato věta mě často uklidňuje.) Takže mě nějaké popíchnutí většinou nevyvede z míry, protože vím, že bolest ustoupí. To, že třeba bolestí brečím, nevadí ... Usmívám se. Slzy jdou automaticky v některých případech ..

Já jen, že bych se zkrátka chtěla dostat do mého světa v mysli, kde by byli všichni šťastni, zdraví, usměvaví .. Všichni by se měli rádi ... Heh..

A stejně, co je horší? Fyzická nebo psychická bolest? Psychická se dá přebít fyzickou a platí to i naopak. A obě dvě časem přebolí. Fyzickou můžem mít ale navždy na očích ... Třeba jako já jizvu na mém úžasně ubohém koleni .. Které má pro teď modřinku od srážky se stolem a bouličku od srážky s bratrem ... Ani stolu ani bráškovi to nemám za zlé. Můžu si za to sama. Jen ta bolest mě drtí, což je normální. V mém světě však neexistuje.

Když přemýšlím nad psychickou bolestí, nemůžu si pomoct, ale musím se usmívat ... Ne, nejsem nějaký psychopat, ale vždy si vzpomenu na řeč jednoho chlapa ... (Kdo mě zná, nebo kdo vidět záhlaví, ano, je to Tobias .. ) Ve volném zkráceném (a možná trochu upraveném) překladu z jednoho koncertu: ,,Další písnička je taky druh lovesongu. Je to o muži, který se zamiloval do dívky, která mu zlomila srdce ... Ano, velice smutný příběh. A on ji nechtěl ranit, tak ji řekl: ,,Jsem lepší člověk, nezlomím Ti srdce ... Zlomím Ti ruku, protože jsi se mnou takhle zametla! ... " ...." Ono to má pak ještě kousek, ale myslím, že to takhle stačí .. Každopádně ale psychickou bolest nemám ráda .. (Btw už jste někdy citovali v citaci? Divné to je .. )

A teď si říkám, jak je to smutné, že člověk, když zavře oči, může vidět sto miliónů věcí a psát a psát .. A já tady dřistám o bolestech .. Je mi osmnáct .. Vážně nemám na to představovat si a psát o nějakých růžových králíčcích, koťátkách, žabičkách či nějakých jiných krásných věcech? Ještě k tomu kousek před Štědrým dnem? Co jsem to jen ze sebe stvořila .. A nebo spíš, co takhle ze mě bude za pár let? o.O

Edguy - Rocket ride

16. prosince 2012 v 12:54 | quack |  Písně (Edguy a Avantasia)
Píseň ze stejnojmenného alba, kterou momentálně ráda poslouchám ... Text v celém článku ...My dreams

16. prosince 2012 v 12:50 | quack |  O mně...
Článek sloužící spíše pro mě ... Chci tady na tomto blogu zanechat článek o mých snech, které bych si chtěla splnit. Je mi 18 let momentálně a ráda se jednou na tento článek kouknu, když budu starší, abych věděla, co jsem splnila a co ne.

Takže ...

- Chtěla bych dostudovat střední školu na první pokus.
- Po maturitě bych chtěla na měsíc, dva do zahraničí.
- Chtěla bych jít na nějakou vysokou školu.
- Chtěla bych jít na koncert skupin Avantasia, Edguy, Billy talent, Stratovarius a příležitostně ještě nějakých, které mě momentálně nenapadají.
- Chtěla bych se podívat do Irska (hlavně na Rock of Cashel), znovu do UK, Švédska, Island, Nový Zéland, Švýcarska ..
- Chtěla bych umět angličtinu tak dobře, že bych uměla vyjádřit VŠECHNY své myšlenky aspoň v jednodušších větách bez slovníku.
- Chtěla bych si najít kluka, kterého si vezmu a budeme mít rodinný baráček s činčilou a minimálně jedním huskym.
- Chtěla bych rozšířit své základy znakové řeči.
- Chtěla bych si udělat řidičák.
- Chtěla bych mít podpis od Johnnyho Deppa a Tobiase Sammeta.
- Chtěla bych zasadit strom.
- Chtěla bych udělat aspoň jednu dobrou věc pro přírodu a lidstvo nebo zkrátka nějak pomoct. (Chápejte jako třeba pomoct proti lýkožroutům na Šumavě, vynalézt nějaký lék (hahaha .. ), zabránit kácení stromů v pralese, pomáhat autistům, nevidomým, vytvořit jednoduchý slovník znakové řeči, .. )
- Chtěla bych mít tetování.
- Chtěla bych mít své pravé operované koleno v pohodě, i kdybych musela znovu na operaci.
- Chtěla bych se dožít svých vnoučat.
- Chtěla bych se dožít doby, kdy se ukáže, že Minotaurus opravdu žil.
- Chtěla bych si koupit glády.
- Chtěla bych mít aspoň jednu malililinkatou roli v nějakém filmu. (Je mi jedno, jestli budu hrát mrtvolu, nebo budu jeden z tisíce bojovníků.)
- Chtěla bych se svými prstíky zahrát aspoň jeden barré akord.
- Chtěla bych někomu splnit aspoň jedno velké přání ...

A to je asi tak nějak vše, co mě momentálně napadá, myslím, že toho je trochu víc, ale vím, že všechno stejně nedokážu. Máte taky nějaké své sny?

Nonsense ...

8. prosince 2012 v 14:35 | quack |  Různé kecy a můj život
Každý vnímá věci a děje okolo sebe jinak a to je možná důvod, proč existují nesmysly. Vědci říkají, že je nesmysl, aby čmelák lítal - jeho tělo je neúměrné křídlou, a proto je nemožné, aby lítali. Čmeláci si ale z toho asi hlavu moc nedělají. Normální lidé, nezasvěceni do tohoto problému si pak říkají, že právě ti vědci říkají nesmysly ...

Já zas říkám, že je nesmysl, aby MasterChefa vyhrál Petr .. Nepopírám, že Petr vaří víc než dobře, ale Míša si to zasloužila víc .. Rozhodně nebyla tak namyšlená a nesympatická a vařila bezvadně celou dobu ... Samozřejmě počítám s tím, že je možné, že se tady objeví někdo, kdo fandil Petrovi a rád mi napíše, že kecám nesmysly ...

Myslím, že nejvíce nesmyslů slýchávám ve škole .. Ačkoli to mohou být úplně normální věci, které se mi jen nechtějí učit ... Je lehčí říct, že to jsou kraviny .. Každopádně mě ve čtvrtek pobavil jeden pán. Byla jsem na 38. ročníku Ekofilmu nebo tak něco .. Ten pán tam před malýi dětmi ze školky říkal, že kyslík je nadržená holka ... Sice chápu, že dnešní doba je trochu jiná a zatímco já před nějakými 12 lety možná matně věděla, co že to je vůbec ten kyslík a první slovo bych nechápala, dnešní děti jsou možná víc vzdělané ... I tak mi to přijde jako nesmysl říkat takové věci ... Jsem na chemické a rozhodně nám kyslík takhle nikdo nepopisoval .. :D

Jinak samozřejmě nesmysly mohou být i v písních. Do teď nechápu, co má vůbec "umbrella, ela, ela, e, e, e" přesně vyjadřovat ... Každopádně jsou i víc pro mě nepochopitelnější písničky ..

A znám i filmy, nad kterými mi zůstal rozum stát ... Jedná se hlavně o filmy Monthyho Pythona jako Svatý grál a Život Briana .. Kdo neviděl, nechť se podívá .. Jsou to filmy plné nesmyslů, které pobaví ..

A jelikož nevím, kde jsem ještě všude na nesmysly narazila, tak to raději ukončím .. Znáte Vy nějaké podivné písně či filmy, které se dají z určitého hlediska považovat za nesmyslné?

In tribute to Tobias S. (Superheroes)

8. prosince 2012 v 10:52 | quack |  Písně (Edguy a Avantasia)
Nikdy jsem nikomu nebrala názor na mého oblíbeného zpěváka. Často slýchávám, že je škaredý, divný, že je gay a podobně. Myslím si, že člověk zrovna nemusí být modelem, missákem nebo prostě nějakým super krásným člověkem, aby dokázal zaujat. (Čímž neříkám, že se mi Tobi nelíbí .. ) Jen mě mrzí, že na to, že ho skoro nikdo z okolí nezná ani podle písní, tak ho pěkně odsuzují .. Skupinu Edguy a Avantasii jsem si oblíbila mnohem mnohem dřív, než jsem vůbec stačila postřehnout, jak vlastně ti lidé vypadají. Proto mi ani neříkejte větu, že je poslouchám jen kvůli němu .. :)

Na internetu najdete spousty videí, které jsou dány někomu na počest (In tribute) .. Tohle je jedno z nich, píseň Superheroes od skupiny Edguy, kdy se Tobias sám doprovází na klavír:


Text v celém článku ... A oficiální klip + nevím, jak to nazvat, původní verze (?) v jiném článku ...