Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

What the ... ?

24. listopadu 2012 v 13:34 | quack |  Různé kecy a můj život
Tak a teď vážně - co to sakra bylo za týden? Nebo za dny?

Vlastně to všechno začalo nějak ve středu - ráno jsem si v pohodě čekala na bus, když najednou na mě promluvila nějaká paní. Normálně mě nechávají všichni být. Ptala se, jestli už jen autobus na Paskov.

,,Hm .. Tak jeden určitě už jel, ale teď pojede za chvíli do Ostravy a jede přes Paskov."

,,Aha, tak to bychom stejně nestihli."

Cože?

Když něco nechápu, prostě to nechám být. Nemá cenu nad tím přemýšlet, když vím, že nic nevykoumám. Když už jsem zdárně dojela do Ostravy a čekala na tramvaj, přišla za mnou nějaká holka.

,,Promiňte, jede "desítka" normálně?"

,,Hm .. Proč by ne, nevím o ničem."

,,Takže jede přímo do Hrabůvky?"

,,Ano, měla by."

Nevěděla jsem, proč by měla jet jinak. Za chvíli mi přijela "třináctka" s kamarádkou vevnitř a já hupsla za ní. Po cestě nastoupil nějaký pán do tramvaje a ptal se řidiče, jestli se tak dostane někam někam. Řidič řekl, že ne, že musí pak přestoupit, zavřel dveře a jel. Chlap zařval, že má venku syna, takže řidič hned zastavil, otevřel dveře a bylo mu vše jedno. S kámoškou jsme nechápaly, že kdyby se třeba ten pán chtěl dostat jinam, že by ho prostě nabral a jel by s ním .. Však co to je za blbost ..

Na jedné zastávce jsme pak byly nuceny předčasně vystoupit, i když nám zbývaly ještě 4 zastávky - tramvaj jela jinam a my nevěděly proč. Vyšly jsme a divili se lidem, co se marně snažili dočkat přecpané náhradní dopravy - my se raději projdem. Procházely jsme všechny zastávky, ale nikde neviděly závadu. Cestou jsme dokonce potkaly učitele, který se rozhodl jít úplně jinou cestou a stejně jako my nechápal, co je.

Bylo zvláštní vidět stát všechny ty lidi na zastávkách, kteří netušili, že nic nepřijede. Začaly jsme uzavírat sázky na to, kolik lidí se dostaví včas do školy. Teď mohu říct, že jsme spolužáky podcenily.

Nakonec jsme zdárně došly do školy a zjistily jsme, že se ani učitelka nezdržela .. (Což nám bylo samozřejmě líto ... ) Taky jsem se dověděla, že to je kvůli třem bouračkám ... Už se mi stalo, že byla jedna bouračka a šla jsem pěšky, ale tři .. To je .. Zvláštní.

Škola vcelku uběhla, dostala jsem v angličtině jedničku za to, že jsem skoro nic neřekla a pak jsem se šťastně dostala s kamarádkou ke mě domů. Navlékla jsem se do šatů, ona mi uvázala korzet a jely jsme zpátky do Ostravy. Dokonce jsme se napoprvé trefily do správného busu, do kterého jsme jen tak narychlo skočily a dojely až ke kulturnímu domu, kde měla kamarádka šlusku.

Co Vám budu povídat. Večer proběhl skvěle. Tedy ... U čardáše mi spadl korzet, a tak jsem strhla trochu pozornosti a měla jsem depresi, ale jo, .. Bylo fajně a někdy okolo půl dvanácté v noci jsme dorazily ke mě domů.

Asi Vám nemusím povídat, že čtvrtek byl u mě hoooodně utahaný. Usínala jsem i ve stoje. Odpoledne jsem si lehla, a když mi pak v sedm volal taťka, měla jsem tušení, že je sedm ráno a zaspala jsem. Kupodivu jsem spala jen hodinu a bylo sedm večer.

V pátek jsem pak ráno zapomněla, že kámoška jde k doktorce, takže jsem jak tele čekala na tramvaj, kde nebyla. Ve škole jsem pak byla sama a poznala jsem, jaké to je, když vypadne ve škole proud a vy nevidíte na metr před sebe. Bylo to vcelku zábavné. Nejvíce mě překvapilo, že nás navštívil jeden absolvent a dělal si srandu, že test, který jsme dostali byl strašně lehký .. Samozřejmě mám z něho za pět. Odpoledne jsem se ještě brouzdala po Ostravě a pak v pohodě dojela domů ..

Ale proč zrovna tento týden byly tři bouračky najednou, spadl mi korzet, trefila jsem napoprvé správný bus, jedla ve škole dort, kde i vypadl proud, získala novou modřinu, narazila si kotník, a udělala sto tisíc dalších věcí .. To asi nikdo neví ... Ale aspoň to byl fajně neobvyklý týden.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama