Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

One word

2. listopadu 2012 v 17:06 | quack |  Různé kecy a můj život
Jedno slovo .. Dost zajímavé téma. Je totiž vcelku možné, že si každý vybral úplně jiné, ale dost o tom pochybuji. I když jsem nepročítala ostatní blogy, mohu hádat, že většina volí slovo "láska". Kdybych byla zamilovaná opravdu opravdu moc, asi by mi taky patřilo, i když nevím, zda bych Vás chtěla obtěžovat zdlouhavým popisem toho, kdo, kde, kdy, jak, proč, nač, oč, zač ..

Možná jsem jen zase trochu udeptaná, ale já zvolím slovo "konec". Je to smutné slovo asi v každém spojení. Kdo by nebyl smutný při konci dovolené, konci lásky, konci života, ..

Slovo "konec" si volím hlavně kvůli toho, že jsem se včera dověděla, že jedna mi blízká osoba, i když asi o 40 let starší má rakovinu. Člověku to zmrazí úsměv na tváři a vrhne slzy do očí. Zvlášť, když jde o paní, která snad v životě nikomu nic neprovedla, umí skvěle mluvit francouzsky a anglicky, ráda cestuje a krásně se usmívá. Těšila jsem se vždy na to, jak vejde do třídy .. Bohužel tento školní rok nepřišla, ale stále jsem doufala, že se vyléčí a vrátí .. To jsem nevěděla, co za nemoc má. Prosím, prosím, prosím, ... UZDRAVTE SE MI!

Slovo "konec" jsem si pak zvolila i kvůli tomu, že končím s kurzem znakové řeči - nezvládám to časově. Ne, ne, ne.
Zkuste si studovat chemickou průmku, dojíždět, nějak dělat aspoň jednoduchou brigádu a do toho kutit kurz. Zjistíte, že pondělí až pátek máte totálně zabitý a v sobotu musíte rychle pozametat a povytírat. Nedej Bože, když se do toho přimotá další věc, jako třeba narozeniny či jiný oslava blízkého člověka. Ale holky z kurzu a celkově znakovky mi budou šíleně chybět. Zatím čekám jen na to, jak budu postupně zapomínat znaky, které jsem se za ty dva měsíce stihla naučit.

A do třetice - konec soutěže. Ono se to nezdá, ale za 18 dnů najít podklady, kontakty a další věci na sepsání 30 - 50 stránkové práce je vcelku málo. Ale musím říct, že když jsou na to tři lidé, jde všechno líp (pokud mají chuť tomu věnovat několik hodin). Přiučila jsem se spoutu věcí o zachranářských psech a vlastně i o psech úplně obyčejných. Poznala pár lidí, které sice asi zanedlouho vymažu nenápadně z Facebooku, ale nevadí. Taky jsem se ulila z pár vyučovacích hodin, ale nanervovala jsem se u výroby plakátu, nebo spíše plakátů. A závěrečné vyhodnocení bude v úterý, takže snad aspoň nějaké to první místo budeme mít. Dělám si srandu, i kdybychom neskončily první, tak by to bylo fajn - dostaly bychom aspoň trička, jako útěchu. Nepopírám ale, že být poslední by nás nechalo v pohodě.

Tím jsem nějak vyčerpala věci z tohoto týdne, které mě rozesmutnily a dají se spojit se slovem "konec". Doufám, že články jiných blogerů jsou optimističtější a že jsem Vám nezkazila náladu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 klaarusska klaarusska | Web | 2. listopadu 2012 v 17:33 | Reagovat

Konec nemusí znamenat vždy něco špatného, co třeba konec války, konec vztahi ve kterém je člověk nedobrovolně. A ať už si měla týden jakýkoliv vždycky na tom hledej jen to dobré( i když ani mě to vždycky nedje)

2 hagridihratkysestiflercimcapem hagridihratkysestiflercimcapem | Web | 2. listopadu 2012 v 18:12 | Reagovat

hezky napsanéé

3 Zdenni Zdenni | 10. listopadu 2012 v 12:34 | Reagovat

Krásně napsaný článek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama