Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Quack aneb já

30. srpna 2012 v 21:10 | quack |  O mně...
Tak jakože jsem si řekla, že když už jsem promazala rubriky, měla bych do přeživších něco přidat. Praštila mě do očí právě rubrika o mně, kde jsem nic nepřidala dva roky. Ono se možná nic moc nezměnilo, ale tak ..

Vlastně první věc, co je jiná, je to, že už nejsem na základce. Když má člověk 18, tak se to snad i dá čekat, ale třeba se někdo takový najde. No každopádně po dlouhéééém přemýšlení v deváté třídě, co se mnou mám udělat dál, jsem se rozhodla pro jednu Ostravskou školu. A světe divse - chemickou. Ono to mnoho lidí zastraší, takže slýchám buď jen ,,fuj!", ale někdy i delší věty typu: ,,Ty jsi cvok, tam bych nikdy nešla! Chemie mi nejde ... " Jako popravdě, mi taky ne, nějak extra .. Zkrátka nepropadám, ale nemám pořád samé jedničky. Ale kdybych chtěla, měla bych je. Jenom ta lenost a nechuť se učit ... To jsou potvory ...

Jinak jako nelekejte se, že na škole chodíme jen v bílých pláštích a mícháme různé chemikálie a co pět minut někde něco bouchne. To vůbec .. Ale byla by to sranda ...

Moje škola se dělí na 3 obory - aplikovaná chemie, gymnázium a přírodovědné lyceum. U mě vyhrála ta třetí brutalita. Upřímně, na gympl jsem nikdy nechtěla a měla jsem pravdu, že mě tam nikdo nedostane. Na apliku jsem byla přijata, ale nějak prostě vyhrálo to lyceum. Asi proto, že jsme prostě borci, protože se nám otevírá vždy jen jedna třída a ne dvě.

Jakože moje zlaté lyceum je hlavně o tom, že máme více biologie, fyziky a snad i něčeho jiného, což už ale nevím, protože mi můj rozvrh přijde normální a směji se gymplákům, kteří mají ještě hudebku a výtvarku. Výtvarka mě bavila, to jo, ale nemám ráda, když mi někdo jiný než můj mozek nakáže, co mám kreslit ..

Jinak třeba chuťovka, čili předmět, který snad všichni nenávidí se u nás jmenuje technologické procesy (TEP) .. Ono mě fakt nebaví učit se dvacet A4 o vodě, pak dalších několik o uhlí, ropě a nějaké stroje pro mě byly taky novinka, ... Ale dokázala jsem si, že když fakt chci, tak mohu projít i z takového předmětu.

Mno dost o škole, jsou ještě přece jen na pár dnů prázdniny, takže ..

hmm ... Oblíbená kapela? V poslední době Edguy no. Samozřejmě, Tobias Sammet v záhlaví je její součástí (zpěvák, klávesy, baskytara .. ). Jinak i Avantasia ... A to je samozřejmě projekt Tobiho, který ale nasbíral pár dalších známých zpěváků a vymyslel pro ně úžasné písně. Krom těchto dvou poslouchám i skupinu Stratovarius, z českých pak občas Petra Muka, Daniela Landu, ale to jsou takové ty výpadky, kdy mám už dost angličtiny. Samozřejmě některé soundtracky taky zbožňuji, ale neposlouchám je pořád. Jinak se sama snažím brnkat na kytaru, ale mám krátké prsty na velkou kytaru, takže zápasím a většinu akordů vzdávám, ale něco málo zvládnu ...

Oblíbené zvíře? Jakože všechna zvířata jsou hezká ... Heh .. Dobře, bojím se většiny z nich a většina se mi nelíbí, ale nechce se mi tady psát jedno nebo víc, aby to těm ostatním nebylo líto.

Barva? Černááá ... Fakt. Je taková klidná, nebolí mě z ní hlava jako třeba z vyřvané růžové nebo žluté. A je prostě zajímavá.

Teď mě napadla další věc. Mám celkem velkou snahu o to být odlišná a ne jen jedna ovce ve stádě. Dokazuji to třeba tím, že jsem měla 4 pseuda na hlavě a celkem jsem se proslavila jako "ta holka s dreadama" ... Teď mám na půl červenou a na půl černou hlavu. Lidi se občas diví, ale zjistila jsem, že se to dá i lehce přehlédnout. Každopádně se chci odlišit už třeba jen tím, že mám snahu se naučit znakovky a chci si tak povídat s lidmi, kteří se pomocí znakové řeči dorozumívají. Možná jim tak pomohu. Kdyby mi to vážně šlo a základy si rozšířila, chtěla bych třeba tlumočit nebo s tím zkrátka nějak pracovat. V poslední době jsem si psala i s nevidomou dívkou a taky mě velice zaujalo toto povídání. Možná se tedy nějak zaměřím i na nevidomé.

Jinak mám poměrně hodně fóbií a přijdu na ně vždy náhodou. Kdyby se mě někdo na něco z nich teď zeptal, tak .. Třeba mám strach z měřiče krevního tlaku, nelíbí se mi, jak to stahuje ruku a mám vždy strach, že to nepovolí. Nebo se bojím vkročit do rybníků, protože nevidím na dno. Většinou se bojím i tak nějak lidí. Nevím, ale dělá mi občas problém jít sama do města, být sama v obchodě nebo jen si sama vyjet na kole. Mám i další strachy, ale psát je tady všechny nebudu. To by bylo na dlouho ..

Na závěr, protože mě teď už nic nenapadá a nechce se mi tady připisovat film a herec a třeba květina nebo nevím co, bych tady ještě ráda napsala jednu moji radu:

Jestliže si myslíte, že jste se ztratili v temném a hustém lese, sundejte si sluneční brýle a hned vše vypadá jasněji.

No a teď už jen moje fotka, ... Neusmívám se tam, protože jsem se koukala úplně jinam, ale jsem to já, no ..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terkina Terkina | 31. srpna 2012 v 10:10 | Reagovat

Hezký článek :-) Na fotce ti to moc sluší. Ty vlasy jsou super!
Já jsem nedávno musela nosit 24 hodin denně na sobě přístroj na měření tlaku, který měřil co půl hodiny (a v noci co hodinu). To by se ti asi nelíbilo :-D To mi ale tak nevadilo. Horší bylo EMG, tam jsem měla tu ruku takhle stlačenou asi 15 minut v kuse, na tohle vyšetření se už doufám nikdy nedostanu...
Většinu skupin, o kterých jsi psala, pořádně neznám... tak se na ně půjdu mrknout a díky za tipy :-)

2 quack quack | 31. srpna 2012 v 10:16 | Reagovat

[1]: Děkuji ..
Ten přístroj jsem měla právě teď ze středu na čtvrtek ... :-! Vždy jsem se děsila, kdy uběhne 20 minut a zas mě to změří .. No děs .. :D Výsledky budou zase trochu špatně, protože jsem si na to vážně nezvykla a nervovala jsem se u toho .. :D A doufám, že mě na žádné EMG nepošlou. To by nešlo ... :D
Nevím, jestli se nelekneš. Edguy, Avantasia i Stratovarius jsou metalové. Jinak od skupiny Edguy tady mám už asi 3 písničky (v rubrice) .. :-)

Děkuji za komentář

3 odsisiblog odsisiblog | 31. srpna 2012 v 10:25 | Reagovat

To by dopadlo kdybych něco nakreslila :D

4 odsisiblog odsisiblog | 31. srpna 2012 v 10:39 | Reagovat

No to fakt ratči nee :D :D

5 Terkina Terkina | 31. srpna 2012 v 14:38 | Reagovat

[2]: jé, tak tys to taky měla... to je to otravná věcička, že? :-D
Jinak já poslouchám všechno možné. Některé takové písničky se mi líbí taky :-)

6 quack quack | 31. srpna 2012 v 15:16 | Reagovat

[5]: škaredé to je .. :D Ještě teď jsem z toho vystresovaná, protože nevím, co mi to teda naměřilo .. :D
Taky jsem kdysi poslouchala všechno možné, podle nálady a podle toho, na co jsem si vzpomněla. Ale v poslední době se držím té jedné, dvou, tří skupin ... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama