Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Optimismus

20. července 2012 v 18:32 | quack |  Různé kecy a můj život
Strašně dlouho jsem tady nepsala, ale tím se teď nechci zabývat. Téma týdne je optimismus v dnešní době. Myslím, že optimisté vymírají, což je škoda, protože s nimi je svět o něco krásnější.

Já se cítím jako optimista. Kupříkladu když mě čekal nějaký test z neoblíbeného předmětu, řekla jsem si, že to nějak dopadne, věděla jsem, že mohu dostat za pět a pak další, ale tak přece mi vždycky v hlavě aspoň něco uvízne na blbou čtyřku, ne? Když byl někdo v nouzi a potřeboval podporu, byla jsem tady.

Jen mě vždycky dokáže naštvat, když jsem v dobré náladě a někdo mě rozhodí ... Zatmí se mi před očima a mám děsná nutkání, která normálně nemívám .. Všechen můj optimismus je rázem hodně daleko a já vidím jen všechno zlé a smutné ... Snažím se to zahnat, v duchu si zpívat nějaké písně, ale když jsem hodně naštvaná nepomáhá nic, než napsat kámošce. Vždy mě podrží, však mi to taky hodněkrát řekla. A tak s ní svým způsobem pomlouvám ty, kteří mě momentálně štvou a šíleně se mi uleví a já pak vidím svět zas polorůžově a říkám si, že všechny lidi to opovrhování mnou jednou přejde ... Zvykla jsem si, že ať dělám co dělám, nikdy se nikomu nezavděčím, což mě sice mrzí, ale říkám si, že jsem se snažila a jednou se mi to vrátí a aspoň jsem nebyla nařčena, že nedělám vůbec nic. I když ono to výjde nastejno mnohdy. Však já jednou udělám něco nadlidského a budou všichni spokojení!

Jsem optimista, věřím v lepší zítřky ... Někdy se něco musí změnit a všechno bude krásné .. A co, že si mnohdy ještě projdu nehezkými dny, stejně se pak zas usměju a třeba i někdo se mnou .. Určitě zas někoho rozesměji, určitě si srovnám vztahy, určitě se naučím to, co chci umět a odnaučím, co chci zapomenout, zahojím rány na srdci nebo na duši a třeba se proběhnu ... Koleno nemůže bolet hned po několika metrech chůze napořád ... No ne?

A poslední věty? Lidi smějte se a zažeňte ty chmurné myšlenky .. Svět není vždy tak špatný ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama