Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Vítězství hmoty nad duší

2. září 2011 v 16:45 | quack |  Různé kecy a můj život
Ano, mírně mě to deptá. V posledních dnech si uvědomuji, že kolem mě vládne všude vítězství hmoty než ducha.

Blbý příklad, ale stejně příklad: Dnes taťka nakupoval jídlo a pak zazvonil, ať mu pomůžem a tak. Doma jsem byla jen já s bráchou. Přepravky a pití jsme vytáhli nahoru a pak taťka řekl, že to mám s bráchou vybalit.

,,Já ne. Já teď obědvám." Ozvalo se a brácha zalezl. Než aby mi pomohl, půjde si dát do tlamy kus žvance radši poobědval. Já nevím, ale myslím, že by to minutku dvě počkalo. Ale tak dobře no. Stává se ... Já o své polívce na stole pomlčím ..

Ach jo. Je to možná egoista, když myslí na sebe a mě s taťkou nechá v kuchyni zápasit s přepravkami. A pak říká, že přece neumře hlady. Ale toto asi nemá cenu řešit. Vidím to i mimo domov.

Ale zas jako třeba mám kamarádku a ta šla na školu kvůli lásce. Trochu se tam trápí, ale co by pro něj neudělala. Ale u ní vím, že tu školu zvládne, i když toto je možná zas trochu přehnané vítězství ducha.

Když do toho vložím svou osobu, tak mohu napsat toto - mám pseuda, chtěla jsem je a nesmírně moc jsem se těšila, protože mám ráda ty chlupaté potvůrky ... A bylo mi jedno, že se na mě budou lidi pohrdavě dívat, když kolem nich projdu, začnou si šuškat a budu slýchávat fakt všechno možné ... Hlavní je, že je mám. (I když nejsou zrovna úplně to, co jsem čekala.) Prostě je mám ráda a ostatní je mi jedno. (Vítězství ducha nebo hmoty?)

Každopádně co člověk, to jiný pohled na svět. A nikomu ten jeho neberu, tak mi neberte vy ten můj ...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 S. S. | E-mail | Web | 3. září 2011 v 18:26 | Reagovat

Dost obdivuju tu tvojí kamarádku, mě by asi nikdo kvůli klukovi na školu nedostal. Přece jenom kluk může klidně jednoho dne přijít a říct, že to končí a co já pak na škole, která mě nebaví nebo mi nejde. Takhle moc by se podle mě zas člověk pro ostatní obětovat neměl.

2 Julli Julli | 3. září 2011 v 22:41 | Reagovat

Jo vítězství hmoty nad duší... Kdo ví, jak to vlastně je. Bez hmoty bychom nebyli, ovšem duše znamená přece jen něco více. Ta patří jen nám. Špatné je, když si někdo začne přivlastňovat i onu hmotu ;-) . Ale máš pravdu. Nejdůležitější je, jak se vlastně cítíme nejlépe my sami :-D .

3 Dr. DinO Dr. DinO | Web | 7. září 2011 v 19:16 | Reagovat

dát do tlamy kus žvance :D:D:D:D:D
pseuda? ty chci taky! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama