Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Nej ... Zvířata

13. července 2011 v 15:45 | quack
Trošku mě inspiroval kamarád, ale teď si říkám, že aspoň rozšířím tuto mrtvou rubriku ...

Dávám tady nějaká ta největší zvířátka i nejmenší ..

Nejvyšší savec na světě

Nejvyšším savcem světa je jeden z poddruhů žirafy - žirafa masajská. Největší výška byla naměřena u samce jménem George přivezeného v roce 1959 do Zoo v Chester (Velká Británie) z Keni. V devíti letech byl vysoký 6,1 m.Nejtěžší suchozemské zvíře

Nejtěžším suchozemským zvířetem je slon africký - váží až 7,5 tuny.
Největší zvíře světa

Největší zvíře světa je medúza - trubýš pochybný - měří až 50 m.
Nejdelší savec na světě

Nejdelším savcem světa je plejtvák obrovský. Nejdelším jedincem světa, který byl kdy zaznamenán byla samice plejtváka obrovského vyplavená v roce 1909 u Grytviken v jižním Atlantiku, která měřila na délku 33,6 m. V roce 1926 byl ve stejné oblasti uloven jedinec o délce 33,27 m. Dospělí plejtváci tedy mohou dosahovat délky až 34 m.
Největší šelma na světě

Největší šelmou na světě je lední medvěd - v roce 1960 byl na ledové kře u Aljašky zastřelen exemplář, který měřil do výšky 3,5 m a vážil 900 kg.
Největší kočkovitý savec

Samec tygra sibiřského měří na délku včetně ocasu průměrně 3,15 m. V kohoutku dosahuje 99 - 107 cm a váží 265 kg. Tygr indický zastřelený v listopadu 1967 na severu Uttar Pradesh měřil na délku 333 cm a vážil 389 kg. Průměrný dospělý samec měří 282 cm a váží asi 190 kg.
Největší suchozemský tvor všech dob

Býložravý dinosaurus Amphicoelias fragillimus - délka 62 m, výška 25 m a váha 130 tun. Žil před 150 miliony lety.
Nejmenší savec na světě

Pravděpodobně nejmenším savcem světa je bělozubka nejmenší. Rozhodně je nejmenším z evropských savců. Bez ocasu měří 3,6-5,18 cm. Ocas je dlouhý 2,4 - 2,9 cm.
Největší pes na světě

Největším psem na světě se stal Gibson, Německá doga z Grass Valley v USA. 31.srpna Gibson měřil 107 cm.(Fotky jsem posbírala po netu, text z http://www.chovatelka.cz/svet-zvirat-clanek/rekordmani-z-rise-zvirat-101)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama