Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Alter ego

26. února 2011 v 20:45 | quack |  Zajímavosti a záhady
Ahojte,

tak jsem začala hrát 3. díl trilogie hry Prince of Persia ... To vám tady moc popisovat nechci, ale zaujala mě tam jedna postava. Ta postava je druhé já (v latině Alter ego) Prince.

Druhé já se většinou projevuje u schizofrenii. Druhé já je většinou takové, že dělá to, co bychom si přáli, ale nemáme na to odvahu a nebo je to prostě nemožné ... U Prince je jeho druhé já zlé, i když mu svým způsobem hodně pomáhá. Je to ale jeho přesný opak.

Uvedu příklad z této hry. Princ má své druhé já v sobě a mluví mu v hlavě (občas je tedy silnější a dostane se z něj ven). Jednou viděli jednoho protivníka, který se změnil ve velkou potvoru. Princ řekl: ,,This is horrible." Alter ego: ,,This is wonderful."

Já myslím, že každý máme v sobě jedno dobré já a jedno zlé já. Záleží jen na nás, které necháme vést náš život. Jestli budeme mít život klidný, bez adrenalínu, bez špatností a nebo jestli budem utíkat před zákonem ... Někdy je boj mezi těmito postavami celkem morbidní ... Ale vždy vyhraje ten, kdo to má souzené ...

Nevím, co k tomu napsat, navíc bych se začala motat v prvním a druhém já a možná by se mi přimotalo i nějaké třetí a to už by bylo divné ... Přidám jen obrázky Prince a ega.

- Tady se začíná projevovat druhé já:- tady už jsou proti sobě:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdenni Zdenni | 27. února 2011 v 9:13 | Reagovat

Jeho hodné já vypadá lépe xD :-D

2 aktakru aktakru | 27. února 2011 v 11:22 | Reagovat

[1]: Ale Alter ego je strašně dobrej na boj .. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama