Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Kdykoliv upadnu, vstanu (4. kapitola)

21. ledna 2011 v 21:18 | quack |  Soutěžní a jiné (ne)smysly
Kdykoliv upadnu, vstanu 

4. Nečekaná zpráva

Když Nataša přišla domů, snažila se rychle si opláchnout obličej a kouknout se, jestli už se jí trochu vzpamatovaly její oči. Koukla se do zrcadla, oči měla už jen trochu červené, skoro to už nešlo poznat. Mamka se ji zeptala, kde byla. Nataša řekla, že byla s Mamimi a Naotem venku, a že zapomněla napsat vzkaz, že ji to došlo až teď.
Šla do pokoje a počítač nechtěla ani vidět. Bohužel ji později došlo, že ho musí jít vypnout. Rychle ho otevřela, vypnula všechny otevřené stránky, aniž by si četla některá písmena, měla strach, že některé narazí na jeho jméno či zprávy. Pak rychle vypnula počítač, a odešla do pokoje, kde se snažila zaměstnat mozek. Trochu se jí to dařilo. Nakonec se odebrala do koupelny a pak šla raději spát.
Ráno vstala a přemýšlela, zda vůbec spala. Přála si, aby se včerejší den nestal. Slepě se nachystala do školy a nad obrazem v zrcadle, kde viděla rozcuchanou holku s šílenými kruhy pod očima se raději ani nezastavovala, jen vzala hřeben, přečísla se a zas odešla. Později vyšla. Připadala si jako zombie. Byla zasněná, úplně mimo tuto realitu a nehodlala se vracet. Tato realita pro ni byla až příliš krutá a bolestivá.
Ve škole naštěstí už byla Mamimi a holkám všechno řekla, takže jí nikdo nezpůsobil pocit, jako by ji bodli mečem přímo do srdce a raději j ani neutěšovaly
- věděly, že tím ji ještě více ublíží. Celý den byla Nataša úplně mimo. I když seděla v druhé lavici u okna, učitelé si jí nějak nevšímali.
Den ji utekl a za chvíli byl čas oběda. Nataša se jen tak nimrala v bramborové kaši, neměla hlad, žízeň, nic. Později všichni vstali a odcházeli z jídelny. Nataša se pak slepě obula a odešla ze školy. Holky ji v tom nebránily, dokázaly to pochopit a bylo jim jí líto. Nikdo však pro ni neměl útěchu. Doma si Nataša lehla na gauč, zavřela oči a nevnímala. Asi za půl hodiny ji přišla zpráva:
,,Ahoj, že nevíš, co jsem se právě dozvěděl? Lukáš"
Nataša na to zůstala koukat. Slzy se jí dostaly do očí, ani nevěděla proč. Asi jen zkrátka nemohla vidět jedinou jeho zprávu. Mobil jí vypadl z ruky. Nechala ho na zemi, zavřela oči a přemýšlela, co se asi tak mohl dozvědět. Rozhodla se to přejít, jako by nic nenapsal.
Hodiny ukázaly sedm hodin večer a mobil zapípal. Zpráva, která se jí po stisknutí objevila, jí vyrazila dech:
,,Jsi kráva! Co si o sobě myslíš? Jdi do háje!"
Nataše se opět rozbušilo srdce, nevěděla, co si myslet. Co to do něj vjelo? I když byl pod vlivem alkoholu, nikdy ji na internetu nenapsal jediné sprosté slovo, či nadávku, nic. A najednou jí nadává. Koukala na to asi 5 minut. Napadla ji jedna jediná věc - zavolat jeho bratrovi.
,,Ahoj, prosím Tě, Lukáš je doma?"
,,Ahoj, ne není, proč?" odvětil Rudolf.
,,Mno … Víš, on mi napsal takovou zprávu, kde bylo, ať jdu do háje, že jsem kráva."
,,Cože? To je blbost, proč by Ti to psal, to je určitě nějaký omyl, když nemá důvod, tak na nikoho nezvýší hlas, natož ještě napsat něco takového do SMS. Počkej, právě přišel."
Nataša slyšela křik, jak Lukáš nadává na nějakého kluka:
,,Já jsem vůl! Já se zabiju, to není možné! První si spletu číslo a pak ho ještě vymažu! To Ti volá Nataša? Řekni ji, že se omlouvám, to nepatřilo jí, to bylo jedné holce, která mě zradila. Já bych se jí omluvil, jenže se mi pak podařilo si ji smazat z kontaktů a ona už nenapsala…"
Nataša řekla, že to všechno slyšela, že je to v pohodě, že se to stane, a že se zabíjet nemusí. Kamarád to všechno řekl Lukášovi a ten řekl, že se prostě zabije, že už dál takhle nemůže, že ji tím ublížil. Kamarád se pak s Natašou rozloučil a ukončil hovor. Nataša z toho byla celá mimo. Řekla si, že s Lukim zkrátka musí promluvit.
Zapnula svůj počítač a čekala, až se všechno načte. Lukáš byl už připojen a napsal ji, že je mu to moc líto, že si to s tou holkou ještě vyřídí, že prý takovou holku ještě neviděl, že to snad ani není člověk. Nataša ho začala utěšovat. Lukáš zas začal psát Nataše, že to vůbec nemá řešit, že teď se jedná o ni, že to pro ni asi též bylo těžké. Nataša napsala, že jí to dost vyrazilo dech, a že je zmatená.
Povídali si dál a Lukáš najednou napsal, zda by ji zajímalo, co že se to dozvěděl. Nataša na to úplně zapomněla, a tak napsala, že jo.
Lukáš začal něco psát, po pěti minutách, kdy se v chatu objevovalo několik chaoticky napsaných slov a vět, ji došlo, co z něj vyleze:
,,Mno víš … Já … Jsem slyšel, že … Ty … Mě prý … Mno …"
Nataše se opět zrychlil tep. Myslela, si, že se zhroutí. Teď, když se přemlouvala, že ho nemiluje, jí najednou pokládá otázku, zda ho má ráda. Svět se jí boří. Už neví, co dělat, co mu napsat. Nataša byla na pokraji zhroucení, když v tom se v pokoji objevila sestra, která se právě vrátila domů z vysokoškolské koleje. Rozběhla se k Nataši a než tak stihla něco udělat, byla najednou bez jejího notebooku. Najednou nevěděla, co dělat, a tak jen začala řvát:
,,Kláro, ty krávo! Vrať mi to! Vždyť máš svůj notebook! Dělej, zrovna si s někým píšu!"
Klára však dělala, že nic a bránila se jejím rukám, kterými se Nataša snažila vzít svůj počítač. Za chvíli přišla jejich mamka, která tento boj rozsoudila, řekla Nataši, že Klára si chce jen na chvíli půjčit počítač, že ona tam stejně nic nedělá, a tak to snad na chvíli vydrží. Tak se Nataša odebrala do pokoje, skočila do postele a zůstala ležet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 July. July. | Web | 22. ledna 2011 v 15:59 | Reagovat

Souhra lásky, nedorozumění a skrytých přání... Již se těším na kapitolu, jež těmto hodnotám poskytne směr! :-)

2 quack quack | Web | 22. ledna 2011 v 16:09 | Reagovat

[1]: Asi ji přidám dnes večer ... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama