Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Prosinec 2010

Bláznivý rok 2010 - střípky vzpomínek

31. prosince 2010 v 17:52 | quack |  Různé kecy a můj život
Nemohu pochybovat o tom, že rok 2010 byl pro mě bláznivý ... Zažila jsem toho mnoho ... A mnoho lidí poznala. A jsem za to ráda ... 

Tento článek bude asi trochu delší a proto někde bude dělící čára ... Když vás bude zajímat celý obsah, jednoduše rozklikněte "Celý článek" .. ;)

Jak vlastně tento rok začal? Pokud si vzpomínám dobře, minulý Silvestr jsem byla doma s rodinou ... A vznikla fáma, že jím ponožky .. xD Jo, bylo to fajn ... Leden byl asi poměrně klidný, popravdě už vůbec netuším ... :)

V únoru jsme měli výlet do mydlárny .. xD Jo, jedno mýdlo mám ještě stále zabalené ... Tady na fotce jsem s Aďou ... Kterou jsem viděla naposled asi před měsícem .. :/  
O pár dnů později pak jsem jela na lyžák ... Na ten jsem vzpomínala s holkami ještě dlouho .. Tam jsem poznala super instruktora Fialku ... Strašně moc vzpomínek se k Rališce vztahuje ... :) A Fialka bude asi už navždy jedno jméno pro můj dredík .. :)


Smajlíci a věci tomu podobné ...

29. prosince 2010 v 22:15 | quack |  Zajímavosti a záhady
Víte kdy byl napsán první smajlík? A kým?

První, úplně první smajlík je ;) ... Byl napsán v roce 1890! Tady máte větu, v které byl (asi) poprvé napsán:

"...he Said it would Be a thxng of beavty & jOy FORever ;) i wishe he w*uld..."

Na psacím stroji ... Ale neuchytil se, a proto o smajlících jako smajlících můžeme mluvit až od roku 1953 ... Od té doby jsou s námi smajlíci stále. Chcete-li se o tom dozvědět více, navštivte tuto stránku - http://ohneta.pise.cz/4002-historie-smajliku.html

Dnes už máme strašně moc smajlíků, většina lidí zná minimálně tyto - :)   :(    ;)   :-O   :'(   :D   xD

Pak jsou ale  i složitější, jako třeba kočka - ,,,^..^,,,   nebo kačenky \__o-  \__o- 

Chcete-li se podívat na další, najdete je tady - http://www.3000emoticons.cz/ ... :))

Osobně nevím, co k tomuto ještě napsat .. Sama tady celou historii přepisovat nechci, aspoň udělám reklamu webům, a vypisovat hafo smajlů se mi též nechce ... xD

Snad jen napíši - smajlíci jsou dnes všude, dostávají se už i do časopisů, jsou na tričkách, všude na netu, ... Kam až chtějí dojít, než nás zcela pohltí?  

Jsme charakteroziváni ...

28. prosince 2010 v 22:26 | quack |  Různé kecy a můj život
Barva očí, naše jména, poloha ve spánku, barva, kterou nosíme, znamení zvěrokruhu ... 

Tyto pojmy a ještě nějaké další nás hodně ovlivňují a říkají o nás, jací jsme ..

Barvu očí jsem tady dala nedávno .. A poměrně to sedí (jasně, že ne všechno, ale polovina minimálně .. xD ).

Naše jména. Kdekoliv na internetu a také v knihách můžete najít význam svého jména. Ano, i ten bude povětšinou sedět.

Poloha ve spánku. Na to jsem narazila dnes. Tam jakože těžko říct. Třeba u mě tam bylo, že potřebuji někoho, kdo mě bude ochraňovat ... Neříkám, že by mi to vadilo, ale nějak dvakrát posoudit to neumím .. xD

Barva, kterou nosíme. Mno, tady jsem jasná. Prostě černá, místy modrá a pak všechny ostatní ... To jsem si přečetla, že vyjadřuje smutek, nějaké trauma z minulosti, tajnustkáření a takové to tajemno, citlivost i sílu ... Ale též nám pomáhá neztratit se v dnešním světě ... Je to taková zvláštní barva ... 

Znamení zvěrokruhu. Tady mi třeba zase řekli, že jsem přátelská a mám dobré nápady a pod. Tohle asi sama neposoudím .. xD A také mám prý odvahu ... Jo, to je možný. Jednám bezhlavě, což mi někde bylo řečeno též, a řídím se intuicí a bezmyšlenkovitě, a tak udělám jakoukoli kravinu .. xD

Ale když se budem snažit, můžem si naši spánkovou polohu změnit, i když s těží .. A můžeme se přejmenovat ... Barvu očí změnit možná nějakou operací nebo tetováním .. Začít nosit jinou barvu ... A .. Mno jinak se narodit asi už ne .. xD

A co vy? Též vás občas skvěle charakterizují popisy znamení zvěrokruhu, nebo barvy co nosíte? :) 

Význam barvy očí

27. prosince 2010 v 15:09 | quack |  Zajímavosti a záhady

Modré oči



Ačkoliv si mnozí přejí mít modré oči, lidé s modrýma očima obvykle nebývají v životě ti nejúspěšnější. Tito lidé se příliš nezabývají svou kariérou a většinou jsou hodně citliví.

Lidé s modrýma očima bývají často romantičtí a silně citově založení. V mezních situacích se spoléhají mnohem více na intuici než na logiku a jednají spíše impulzivně než uváženě a promyšleně. Nejsou ani příliš kritičtí a nemají rádi rozebírání věcí do hloubky.

Obecně jsou modroocí lidé hodně citově založení a plaší. Příliš se neprojevují vůči svému okolí. Lze říci, že nejsou moc společenští a těžko navazují a udržují vztahy s lidmi ze svého okolí.

Jakmile si však jednou zvyknou na okolní společnost, stanou se vřelejšími. Přesto ale nejsou schopni navázat dlouhodobé přátelství. Rodina a láska jsou pro ně velmi důležité a v této oblasti je v žádném případě nelze považovat za povrchní.

Hnědé oči

U většiny lidí, kteří se nachází v našem okolí, budou převažovat hnědé oči. Říká se, že barva je stejně intenzivní jako daný člověk. Hnědé oči naznačují, že půjde o rozhodného a ambiciózního člověka.

Lidé s hnědýma očima jsou obzvláště vytrvalí a dělají všechno pro to, aby dosáhli toho, po čem touží. Jsou to opravdoví bojovníci a hodně se soustředí na svou kariéru a na získání materiálního blahobytu. Jsou přemýšliví a rozumní, v životě se opírají o rozum a logickou analýzu.

Pokud jde o vztahy, jsou to převážně extroverti, jsou upřímní a štědří. Rádi udržují dlouhodobé pevné vztahy a neztrácejí čas povrchními známostmi, po nichž nezůstane nic jiného než pár vzpomínek.

Hnědoocí lidé jsou velmi energičtí, stále plni elánu. Svůj čas mají dobře zorganizovaný. Jejich velkým nedostatkem je neschopnost vyjádřit svoje city. Ačkoliv jsou schopní a snadno navazují přátelství, nepatří k těm vřelým lidem, kteří snadno vyjadřují svoje pocity. Jejich dalším nedostatkem je nestálost ve vztazích. Nejsou příliš věrní a je pro ně těžké setrvat delší dobu v jednom vztahu.


Zelené oči

Lidé se zelenýma očima jsou obecně považováni za tajemné a velmi smyslné. Umí flirtovat a dokážou svůj protějšek snadno svést. Jsou temperamentní a vášniví. Zelenoocí lidé dokážou velmi snadno přitáhnout pozornost svého okolí.

Nejsou příliš ambiciózní, ale jsou vytrvalí a houževnatí. Když si najdou nějaký cíl, půjdou za ním až do konce. Jdou si vždy za svým a jsou velmi zdatnými obchodníky. Není snadné je zastavit, když se pro něco rozhodnou.

V milostných vztazích jsou stálí a věrní, ale jen tehdy, když jsou přesvědčeni, že našli svoji druhou polovinu. Mají zvýšené sexuální nároky a dokážou být velmi majetničtí. Láska je pro ně prioritou a ve vztahu bez lásky nevydrží.

Bohužel lidé se zelenýma očima mají dva hlavní nedostatky: neupřímnost ve vztahu se svým okolím a potřebu se mstít. Když jim někdo provede něco špatného, nelze to z jejich hlediska vyřešit jinak než pomstou. Jsou hrdí a nemohou takový skutek nechat nepotrestán.

(zdroj: zaria.cz)


A jaké oči máte vy? :) Na mě ten popis sedí ... :)) 

Hej lidi

24. prosince 2010 v 22:39 | quack |  Písně vybrané Lukim (Ukončeno)
Vánoce asi na tomto blogu neexistují .. :D Hej lidi od Chaozz ... 


Stezka

23. prosince 2010 v 19:10 | quack |  Různé kecy a můj život
Napadlo mě něco napsat... Je to vlastně realita ... Z adapťáku... Psáno ve 3. osobě... Třeba se to někomu bude líbit...

...Skupinka studentů i s vedoucím se vydávalo na předem připravenou stezku odvahy, pojmenovanou "V lese upírů". Všichni byli rozesmátí, proč také ne, když to vlastně byla sranda.

,,Hele, ne, že mi utečeš s baterkou a necháš mě tam někde samotnou." Bavila se dívka s klukem, s kterým měla být ve dvojici.

,,Neboj, budu se snažit ať moc neuteču."

,,No jako já běhat nechci - máme jen jednu baterku - ještě o něco zakopnu a spadnu a ty to ani nepostřehneš."

Dál ji uklidňoval. Bylo to dobře, začínala u něho mít důvěru.

Dvojice pomalu odcházeli a lidí ubývalo - občas se ozýval z lesa výkřik, když se někdo lekl.

,,Já budu také ječet, až se leknu." Přiznala dívka.

,,Tak mi hlavně neječ do ucha." Odpověděl společník.

,,Tak můžete jít..." řekla zničehonic profesorka a ti dva vyšli. Skoro vůbec se neznali a tak občas jen prostě šli a mlčeli.

Ušli pár metrů a protože dvojice před nimi měla celkem silnou baterku a pořád na ně svítili, navrhl, aby na chvíli zajezli do keře. Nechápavě na něj koukala, ale když skočil do keře jako by nic, skočila za ním. Dřepla si a za ní se ozývaly podivné zvuky...

,,To jsi Ty? Nebo nějaký upír?" Zeptala se.

,,Já, neboj .. Jen tu ohýbám kapradiny ... Tý jo ... Podívej na ty hvězdy ... Krása ... Takové romantické ... Toto bude nezapomenutelná noc ... "

Měl pravdu ... Krásnější nebe už dlouho neviděla ...

Za chvíli pak vyšly z keře a kapradin a pokračovali v cestě.

Časem se ale trochu rozpovídali. Sbírali spolu vzkazy, které byly upevněny k červeným světýlkům a vlastně se občas i zasmáli.

Dokonce si zařvali oba, když na ně zničehonic vykoukl převlečený pomocník. A pak se tomu společně zasmáli.

Šli stále dál a dál a stali se z nich už doopravdy přátelé, protože se více poznali, když byli jen spolu v temném lese s nástrahami.

,,Tady někdo ještě musí být. Vždyť jich je nějak pět ne? S tím, že jedna ta holka byla nahoře a tři jsme potkali po cestě. A za chvíli už budeme na konci."

,,Héj, mně se též zdá, že tu někdo bude. Ale mají to blbě udělané. Jen za stromy jsou a nebo kdesi v keřích. Bych je dal i na stromy." A začal svítit baterkou na strom.

,,Ale proč by byl na stromě, bychom si ho ani nevšimli. To je blbost..."

,,Je to blbost, ale ještě větší by byla, kdyby nikdo na stromě nebyl ..." Dohadovali se dál ...

Potichu našlapovali na bahno a kameny. Někde se něco šustlo a oba na chvíli stuhli. Fakt tam někdo musí být ... Na chvíli se zastavili, protože před nimi ležel poslední vzkaz ...

"V lese upírů můžete udělat jen jednu věc - zemřít!" ... ,,Do háje, ať mě neštvou ... Se umím vyděsit i blbými papíry ... " Zoufala si.

,,Klid. To už je poslední část, za chvíli budem v chatce ... " Uklidnil ji společník.

Šli dál a za chvíli na ně nečekaně někdo zařval:

,,Pojďte pojďte ... Už tu na vás čekám!"

Dívka chytla šok, že to je někdo cizí a chtěla se vrátit.

,,Nebojte se, to jsem já ... Už jste na konci ... " Přišlo k nim, když se oba otočili a chtěli utéct.

,,Neboj, to bude jen profesor ... " A měl pravdu ...

Za chvíli k němu dorazili. Mile se na ně usmál, zeptal se, jaký posbírali vzkaz, podržel jim baterku, aby si mohli sundat boty a okolo půlnoci je pustil přes řeku do tábořiště.

Kamínky je bodaly do noh, ale nechtěli se už obouvat, protože by si zašpinili a promočili boty ještě více, než je měli ...

,,Dík, žes mi neječela do ucha ... "

,,Dík, žes mi neutekl a chodils pro vzkazy ... "

Oba se ve světle hvězd usmáli ... Ano, měl pravdu, toto je pro oba nezapomenutelná noc ... :))

I can´t decide

22. prosince 2010 v 22:02 | quack |  Písně vybrané Lukim (Ukončeno)
Píseň od Scissors sisters ... :) S titulky ... :)


22. 12. 2010

22. prosince 2010 v 21:26 | quack |  Deník obyčejné středoškolačky
Jelikož jsem tu dlouho nic nenapsala ... :

Milý deníčku,

dnes byl tak zvláštně smutno veselý den ..

Poslední školní den v tomto roce ... Všechny učitele a spolužáky uvidím až v novém roce, což je tak nějak zvvláštní ... Myšlenka, že jsem v roce 2010 jela naposled vlakem, autobusem, tramvají .. Znova až ve 2011 ... :)

Mno ... Ráno mi tak nějak nic nedocházelo .. Vstala jsem krapek později a zrychlila, ať mi neujede vlak .. Pak vysedla na své zastávce, spokojená, že už mě nesleduje nějaká baba a šla na tramvaj, kde jsem potkala Lukiho .. V tramvaji ještě pak byla Hanka a kousek od školy nás doběhla Zdeňka ... :)

Ve škole jsme pak byli nějaké 3 hodiny asik, bylo jen vánoční vystoupení, které se celkem povedlo ... A pak jsem utekla ze školy .. xD Mezitím se ještě s některými rozloučila, popřála veselé Vánoce a tak .. A pak už opravdu zmizela ..  

Riskla jsem to a šla na autobus místo na vlak ... A štěstí mi přálo - autobus měl zpoždění 2 minuty a tak jsem ho stihla .. :) A tradátila domů ... 

Doma jsem byla ve 12 - a to se mi už dlouho nestalo. Psala jsem ještě Denči, jestli tedy půjdem ven a ta souhlásila, a tak jsem s ní šla navštívit Šestku (mou základku). Tam jsme čekali na Marka, který to "organizoval" a sám nedorazil ... Ale našel se aspoň Lukáš a tak jsme my 3 vyrazili do školy .. Pokecali jsme s učiteli, které jsme potkali a pak jsem šla s Dendou už do města, pro nějaké dárky ...

Aby toho nebylo málo, potkali jsme ještě další 3 bývalé spolužáky .. :) A tak jsem ztvrdla venku trochu déle .. Ale vůbec mi to nevadilo .. Ráda jsem je viděla .. :))

Mno a pak jsem trochu zmrzlá došla domů a tam už strávila zbytek dne ... :)

Ale i tak je to zvláštní, že týden a půl nepojedu do Ovy ... :/ Ale co už ... Po Vánocích samé testy ... Musím se na to kouknout, musím, musím .. xD 

Z Betléma se ozývá

21. prosince 2010 v 22:11 | quack |  Písně vybrané Lukim (Ukončeno)
Něco mírně vánočního .. xD Spirituál kvintet .. :)


La la land

20. prosince 2010 v 21:16 | quack |  Písně vybrané Lukim (Ukončeno)
La la land ... Demi Lovato ...