Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Věříš?

21. září 2010 v 20:58 | quack |  Různé kecy a můj život
V dnešní době je těžké něčemu uvěřit... Ať už problému druhých, těžké nemoci, nebo třeba v Boha.

Nebudu se vás ptát na nemoci, na Boha, ani na problémy, které slýcháte okolo sebe. Zeptám se vás na něco jiného - věříte na osud?

Osud... 4 písmenka kdysi ledabyle postavená za sebe dnes v lidech vyvolá několik různých pocitů. Já se též s tímto slovem někdy usmívám, někdy rychle osuším slzy na tváři. Na každého působí jinak - podle toho, co je mu v osudu napsáno.

Někteří na něj nevěří a myslí si, že každý svůj krok dělají sami, ale jiní věří, že každý pohyb je předem naplánovaný a my jen slepě jdeme podle jakéhosi scénáře. Já jsem někde uprostřed - myslím si, že každodenní věci (vstávání z postele, snídání, spánek, škola, práce, ...) jsou předem dané, ale některé obtížnější situace, kdy se vážně musíme rozhodnout sami, předem dané nejsou, myslím, že v tomto si můžeme napsat svůj osud sami.

Zní to rozumně? :)

Znamení osudu - co vy na to? Můj názor - Hm... Ano, určitě nějaká znamení jsou. Podle mě jsem jich už mnoho viděla. Ale o těch se tady nehodlám bavit... :) Také se mi stalo, celkem nedávno, že mi osud něco zamítl a následně mi dal šanci. Myslela jsem si, že poslední naděje zhasla, a když jsem už fakt myslela, že přísloví "naděje umírá poslední" je jen výplod něčí bujné fantazie a není na tom nic pravdy - zázrak. Naděje se ještě našla... A vážně umřela až jako poslední... Asi v tom měl prsty osud - dal mi možnost jít, kde jsem chtěla - nechal to na mě.

Osudový den - den, po kterém se téměř vše změní... Mno tak ten jsem já osobně asi ještě nezažila. Teoreticky k němu nemám co říct a napsat...

Teď jsem se ptala mamky, jaké zná přísloví se slovem "osud" a řekla "Osud s námi zatočí". Myslím, že když má člověk štěstí (smůlu), tak s ním osud a následně život zatočí pořádně.

"Osud je nevyzpytatelný" - No to tedy je... Vždy když se rozhodujete nad něčím důležitým, divíte se, co všechno se pak ještě stane (většinou jako následky).

Také je známé "kolo osudu". Zajímalo by mě, jak asi vypadá. Vlastně nevím, jak bych si ho představila. Každopádně aspoň vím, nad čím mohu přemýšlet a co mohu čmárat.

Jenže jak vůbec nakreslit/popsat osud. Myslím, že tímto jsem zase na začátku. 4 nějaká ledajaká písmenka... Víte o tom, že i v angličtině má 4 písmenka? Fate.

You cannot change your fate... Jsem asi před půl rokem slyšela a viděla. Asi od té doby mě téma "osud" tak nějak zaujalo. Tato slova pokračovala... I am ... architect of my own destruction.... So this is it.... What is written in the timeline cannot be changed.... Nemám moc ráda české překlady - v angličtině je to o tolik hezčí... Proto se nezlobte, že to tady nenajdete, ale myslím, že ti, co to nepřeloží, tak použijí slovník.

Ale tímto jsem trochu odplula. I když... Vlastně ani ne. A teď jsem si vzpomněla na další anglické slovo - destiny - opět a zase osud. Máme ještě nějaké další české slovo pro osud?

Tak.. Tento článek bych měla už dávno dopsaný, kdybych si nevzpomněla na jednu písničku (definition of destiny) - VIZ příští článek... :)

Osud je téma na dlouho, nemohu vše dát do jednoho článku a tak tedy končím... :)

A naposled otázka:

Věříš na osud?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Rose Hanka Rose | Web | 21. září 2010 v 21:46 | Reagovat

Ohledně té poslední otázky, na osud věřím a to skoro 100%, někdy myslím, že není, ale to jen v ojedinělých případech, tak bych to dala tak na 99%. Jo.
Věřím, že je to všechno dané dopodrobna, no, možná něco ne, ale většina (to je to jedno procento). Prostě a jednoduše, věřím. Věřím, že všechno je dané, že je dané, že si někdy myslím, že něco dělám spontánně, ale vlastně všechno bylo dopředu naplánované. Člověk si to nedokáže představit, ale myslím, že je to tak :-)

2 Hanka Rose Hanka Rose | Web | 21. září 2010 v 21:46 | Reagovat

[1]: A ještě abych dodala, moc pěkný článek ;-)

3 quack quack | Web | 22. září 2010 v 16:01 | Reagovat

Děkuji za komentář i za názor... :-)

4 anonymní mamka   8-) anonymní mamka 8-) | 23. září 2010 v 11:56 | Reagovat

jo osud je mocný, ale rozhodnutí jsou vždy na tobě a tím se ten osud tak trochu "nasměřuje"  :-) 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama