Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Slovinsko 3. část

18. srpna 2010 v 21:55 | quack |  Různé kecy a můj život
A mám tady úterý... =)

Jak jsme se dozvěděli v pondělí večer, dnes jsme měli vyrazit autobusem, který měl přívěs na kola opět nasazen.

Ráno jsme sedli do autobusu a vyjeli. Jeli jsme a jeli a jeli... A pak, až jsme dojeli do Mojstrany, tak jsme vytáhli kola z přívěsu a vyjeli, teď už na kolech k vodopádům a pak někteří ještě dál. Vodopád jsme viděli. Někteří tam zůstali a řekli, že počkají a nějakých 7 (?) lidí jelo ještě dál (mezi nimi i já a spol).

Kopce tam občas byly vážně namáhavé, ale šlo to... Možná, tedy určitě, kdyby byl celou cestou asfalt, jelo by se lépe. Nahoře jsme zastavili u autobusu, který tam mezitím dojel, a dali jsme si pití. Dan mezitím jel ještě dál. My pak jeli také a zjistili jsme, že tam na nás čeká, zatímco my všichni byli u autobusu, kde nás odchytili.

Dan nám pak řekl, že se máme podívat ještě kousek dál, že je tam obří karabina. A tak jsme jeli. Byla to vážně obří karabina, tak velkou asi jen tak neuvidíte. (Dodatečně možná někdy dodám fotku)

Za karabinou šel krásně vidět Triglav. Bylo nám řečeno, že se jmenuje po Bohu Triglavovi, který měl 3 hlavy, jedna znamenala nebe, druhá peklo a třetí zem, jestli se nemýlím. A hora Triglav má tři vrcholy, jako tyto tři hlavy. My viděli jen jeden... =(

Pak jsme se zastavili ještě na nanuk a potom vyjeli zpět k autobusu. Po nějaké době, když byla asi jedna hodina odpoledne, jsme vyjeli opět dolů. Teď byl náš cíl Bled. Možná ho znáte z obrázků. Je to jezero, které má uprostřed kostelík. A také se tam tyčí hrad na kopci.

U vodopádu jsme nikoho nenašli a tak nám došlo, že je nebavilo čekat a jeli. Ze začátku jsme trochu bloudili, ale nakonec jsme našli cestu. Vedla do kopce, pak do kopce a pak opět do kopce... xD

No, ale na kopci jsme si dali na chvíli pauzu. Pak jsme jeli dlouho z kopce a údolím Radovny, které bylo vážně dobré, jsme dojeli do Bledu.
Tam jsme mrkli do jednoho kostela (ne do toho na jezeře) a pak nám Dan ukázal parkoviště, na které přijede autobus, nebudeme-li chtít jet zpátky na kole. Mamka rozhodla, že já a ona rozhodně na kole nepojedeme, ale kluci jeli.

My pak objeli jezero, i když jsme zmokly, protože začalo bouřit a pršet. Já si dala vynikajicí zmrzlinu a čas tak rychle utíkal, že jsme pak už musely pomalu jít směr parkoviště. Sice jsme si ještě dost počkali, ale nakonec jsme v klidu dojeli domů.

A ti, co jeli na kolech, dojeli také v klidu a moc si vychvalovali cestu...

Večer jsme pak opět domlouvali, co a jak další den. Dan se rozhodl, že si uděláme pohodový odpočinkový den... Tak snad to bude v pohodě...

To by bylo pro tento den vše... =) Píši jen výlety...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama