Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Báseň v knize

4. srpna 2010 v 20:18 | quack |  Různé kecy a můj život
Ahojte...

Byla jsem na dovolené v Jizerských horách a krom toho, že jsem tam jezdila po horách na kole, tak jsem také četla jednu knihu.

Ta kniha se jmenuje Pilíře Země (The pillars of the Earth - jestli se nemýlím, jakože teď nevím...) a je od Kena Folleta. Má 928 stran. Určitě Vás zajímá o čem je. Kniha je zařazena do historických románů. Příběh je o několika postavách, každá má jiný osud. Kniha je rozdělena do 6. částí. Každá část se zaobírá jinými roky. Jako třeba 1. část rok 1121-1123 (příklad). Bylo to zajímavé, první tam byli mladí a na konci knihy měli šedesát a podobně.

V této knize se objevuje píseň, tedy text písně, který se mi moc líbí. Tady je:

Když skřivánek v sítí se zmítá,
zpívá tklivěji než kdy dřív,
jak mohla by píseň ta tklivá
ze sítě chudáčka vyprostit.

Pak večer lovec kořist sesbírá
a pro skřivánka naděje hned zhasne,
Všech ptáků i lidí život končívá,
jen písně tón snad nikdy neuvadne.

Nevím, jestli by tato kniha bavila všechny, co si tento článeček přečtou, ale jednou to třeba můžete zkusit. Ken Follet píše, myslím si, dobře, ale rozhodně to není vhodný autor pro všechny... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama