Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Červenec 2010

Zatím jsi ten, s kterým chci žít...

21. července 2010 v 21:46 | aktakru |  Mé básně
Ach jo... Viděla jsem ho po roce a zas se mi nějak zalíbil... Ale tentokrát to bylo lepší než před tím... Básnička není dokonalá, ale aspoň trochu popisuje, co teď ve mě je... :)

Proč ses na mě usmál?

Proč jsi stranou nestál?Byl jsi přímo přede mnou

a věděl jsi, že mé tělo

s tvým se obejmou....Koukal ses na mě a usmíval.

Já jsem se koukala na Tebe...

Po večerech jsem sama koukala na nebe,

možná ses na něj taky zrovna díval...A teď - po těch krásných zážitcích,

vím, že je pozdě na nějaký vztah,

asi se už neuvidíme,

tělo druhého neucítíme,

moc mi chybíš, třeba to víš,

možná, že časem pochopíš -

proč dívala jsem se na Tebe stále,

občas jsem měla namále,

jednou jsem málem na Tebe už vykřikla:

,,Hej! Tady jsem!"

Ale co by mi to pomohlo...Já jsem jen jedna holka z několika,

možná dokážu zaujmout třeba očima,

Tebe jsem možná zaujala,

proč mi to neřekneš?Ani nevíš, jak ráda bych zas slyšela Tvůj hlas,

nebo si jen přečetla nějakou zprávu,

jak ráda bych se koukla do Tvých očí,

skrytých pod desítkami řas!

Možná, že potřebuješ ještě čas...

Kam spěchat? Život je dlouhý,

a můj život z několika miliard jeden pouhý,

třeba k sobě vůbec nepatříme,

jiné človíčky si oba opatříme,

ale bylo by fajn s Tebou být,

zatím jsi ten, s kterým chci žít...Asi jsem už blázen, ale po té, co jsem Tě objala,

stále cítím Tvou vůni,

doprovází mě mým dnem,

a bude tu,

dokud se nestaneš zas jen snem...Kdo ví, kdy zas na Tebe zapomenu...

Minule to trvalo půl roku

a to jsme se ani neobjali a nevyfotili,

ale teď zas přecházím na střední

a budu mít všeho až nad hlavu...

Třeba mi to pomůže zapomenout,

a když budu zasněná,

zkusím sama sebe napomenout....Jediné co si přeju, je to,

aby ses buď stal minulostí,

a nebo abys byl můj sen z masa a kostí...

I´m back!

21. července 2010 v 16:50 | aktakru |  Různé kecy a můj život
Ahojte...

Tak Vám mohu oznámit, že jsem zpět. Dnes okolo desáté hodiny ráno jsem se vrátila... :)

Byla jsem na táboře... Už po páté. Ano, líbí se mi tam, i když i tento tábor má své mouchy... Ale za to můžou lidé... Kdyby ten jeden človíček, na kterého jsme byly s holkami strašně naštvané, měl aspoň trochu rozumu, možná by to bylo lepší... Ale víte jak, každý je nějaký.... Nobody is perfect... Nikdo není dokonalý, když to přeložíme...

Taky mě trochu štvalo, že můj oblíbenec byl nemocný a tak jsem si ho moc neužila... Až na konci jsem ho objala a vyfotila se s ním... A podala mu ruku... :) Fotku tu možná někdy dám... :)

Tento rok byl ten tábor nějaký jiný... Jako užila jsem si ho, smála jsem se pořád, mám spoustu zážitků, ale na konci jsem ani slzu neupustila... Vždy jsem brečela, ale tento rok ne... :/

Hned bych se tam vrátila... Jakože byla jsem tam bez rodičů, bez PC, TV... Ale tam vám to ani nedojde... A dnes jsem přijela domů a úplně takový nezvyk s tím notebookem... To bylo strašné... A pak jsem šla do města a prostě tam jsem byla u lesa, v přírodě, v chatce a tu také paneláky a hromada lidí... No nezvyk no... Ale kdo nezažil - nepochopí...

Určitě vám ale tábory radím, seznámíte se s hodně dobrými lidmi, zažijete spoustu věcí a užijete si hromadu legrace... A pokud nechcete na tábory, kde se spí jen ve stanech, kde nejsou sprchy a kde si třeba vaříte sami, tak vám doporučuji ten můj tábor... Tábor, který žije... :) Je tam i skvělá zábava, do které se zamilujete, ale nejde to popsat slovy.... Ani fotky by vám nepomohli, ani videa... Bohužel... Přála bych vám si to zažít též.... ;)

Tak už zítra...

10. července 2010 v 22:03 | aktakru |  Různé kecy a můj život
Ahojte...

Tak už zítra odjíždím pryč... Jedu na tábor a vrátím se až 21. - takže tady nečekejte žádné články. Až se vrátím, asi něco napíšu...

Když tak mi můžete psát SMS, pokud máte moje číslo... :D

A jestli vás mohu poprosit o takovou maličkost - držte mi zítra pěsti pro štěstí, ať se dostanu k mé sestřence a dvěma kamarádkám na chatku. :) Třeba se na mě vážně štěstí usměje - kéž by... :/

A teď už mi asi nezbývá nic jiného, než se rozloučit.

Takže - mějte se krásně a užívejte prázdnin (a zítra na mě myslete...). :)

Tak jsem se poprvé zpletla... xD

8. července 2010 v 21:51 | aktakru |  Různé kecy a můj život
Tak jsem teď chtěla napsat článek a když jsem ho chtěla zařadit do rubriky, něco se mi nezdálo...

Totiž jsem na špatné správě blogu... :D Jaksi jsem tu chtěla dát článek s videem, co patří na druhý blog... No trochu už blbnu.... :D Se musím více koukat... :)

A jelikož už tu nemám co napsat, přišla jsem na další fakt - mé články se celkem zkracují. Doufám, že vám to moc nevadí... Asi jsem to pochytila z jiných webů, na které koukám, protože tam někteří mají opravdu jen krátké články... :D Doufám, že to nedotáhnu na jednořádkové příspěvky... :)

O Princi

8. července 2010 v 21:19 | aktakru
Tak jsem se rozhodla, že tady dám první malou reklamu... Jestli tipujete, že to je můj další blog, gratuluji - uhádli jste!
Takže... Jak víte, Prince mám ráda a tak jsem založila ten blog. Momentálně je tam 14 různých článečků, no nic moc, ale na to, že má teprve den... :) (Jakože tady hodně záleží na tom, kdy tento článek čtete. Blog prostě vznikl 7. 7. 2010) - to jen proto, že to někdo může číst za měsíc, nebo rok...
Jestli má někdo rád Prince, určitě koukněte a napište do komentů, co vám vadí, co se vám líbí, nebo prostě jen okomentujte nějaký článek... :)
Odkaz je zde:
www.persieisprincem.blog.cz
A jestli znáte někoho, kdo má rád Prince - pošlete odkaz dál... :)
Tak to je zatím vše... :)

Reklamy (prosím o přečtení)

8. července 2010 v 21:11 | aktakru
Takže, jak už jsem psala, toto je stránka jen a jen pro vás! Buď mě kontaktujte (Zpráva autorovi) a napište krátké info o vaši stránce + odkaz a nebo, jestli si myslíte, že to je lepší, tak jen napište odkaz do komentářů u článků TÉTO rubriky... Opravdu mě naštve člověk, který napíše od dnešního dne odkaz na svou stránku někam jinam (!!!!) ...
Tak, to je asi vše... Doufám, že bude mít tato rubrika aspoň malý úspěch... :)

Nová rubrika - proč?

8. července 2010 v 21:08 | aktakru |  Různé kecy a můj život
Ahoj...

Takže, krom toho, že jsem založila nový blog, na který napíšu reklamu v nové rubrice, tak jsem založila i tu novou rubriku... :)

Nová rubrika (Reklamy), slouží hlavně vám... Chcete-li zanechat někde na tomto blogu odkaz na vaši stránku, prosím napište tam buď do komentářů a nebo mi napište (-> Zpráva autorovi) něco o vaši stránce + samozřejmě odkaz... Napíšu pak o ni krátké info a bude mít na tomto blogu článek... :)

Bude to tak lepší, než věčné "jo a toto je můj blog .... a promiň za reklamu..." :)

To je k tomuto článku asi vše...

Už spím i ve dne... :)

7. července 2010 v 15:49 | aktakru |  Různé kecy a můj život
Ahojte..

Jelikož jsem teda založila nový blog o Princi, a tam jsem musela hodit nějaký design, který se mi moc nelíbí, ale zatím ještě nemám čas ho měnit a upravovat, tak jsem dostala nápad, jaké hodit pozadí na tento blog... :D Jako neřešit moje myšlení o dvou blocích... No a jak se vám v pozadí tohoto blogu líbí měsíc a hvězdy? A ne, že mi tu budete spát, noc ještě není... :D I když jsem teď právě zívla... Asi to zas někdy poměním a dám tam něco, co nemá nic společného s nocí a tudíž i postýlkou a spánkem... :D Tak se mějte a hezké sny... xD

Když se začínám ztrácet... + Anketa

7. července 2010 v 14:21 | quack |  Různé kecy a můj život
Ahojte...
Takže asi tak... Dívala jsem se na jedny stránky, když jsem hledala informace o PoP 3D a narazila jsem na díl, který jsem ani neznala. Dala jsem to vyhledat a zjistila jsem, že jeden človíček si ten díl spletl s jiným. Když jsem hledala dál, nenašla jsem o něm už ani zmínku... Pak jsem se dočetla, že někdo jen viděl jakési obrázky a hned to roznesl dál, že bude ten díl, jenže on nebyl a asi nebude (já nevím...). No a pak jsem se dívala dál a našla jsem takovou fakticky zajímavou tabulku všech her s Princem - a není jich jen 7...! Ono je to ale těžké, některé jsou jen pro Wii, některé pro normální PC, některé jsou pro to a jiné pro tamto... Ty díly, co jsem vám tu napsala jsou pro PC, aby jste si je mohli zahrát i vy a nemuseli mít třeba to Nintendo Wii apod.
No, začala jsem se v tom trochu ztrácet, neznám všechny díly, některé jsem dokonce viděla poprvé, u jiných jsem aspoň už slyšela název... Ale chaos jsem přece jen měla... :)
No, a jelikož vím, že většina už asi přestala tento článek číst, tak už jen ve zkratce - tady na blog budu dávat jen některé díly, na všechny díly si nejspíš založím NOVÝ BLOG, protože vím, že asi tak polovinu a víc Princ stejně nezaujal (aspoň zatím...). Kdo bude mít zájem se dovědět o Princi více, může někdy v budoucnu navštívit můj blog pro Prince... :)
Takže to je asi vše... Ahoj (Anketa -> celý článek)

Prince of Persia - The shadow and the flame

7. července 2010 v 13:48 | quack
Ahojte...

2. díl byl vydán, jak už jsem psala, v roce 1993... Čili 3-4 roky po prvním dílu (některé webové stránky uvádí rok vydání 1. dílu v roce 1989, nevím, jak to tedy je).

2. díl byl nazván Prince of Persia - The shadow and the flame (pro ne-angličtináře - stín a plamen, jestli se nemýlím).

No.. A jelikož mě napadlo, že se kouknu na net, jestli někde nenajdu nějaké video s Princem, tak jsem se jukla a heleme se... Mám úvod... :)


(Snad to pojede....)
Pro méně anglicky mluvící lidi - tady je překlad úvodního textu (až po Princovo vyskočení z paláce) :

V starobylé Persii,
žil sultán, který měl jedinou dceru,
jejíž krása byla jako východ měsíce v jasném nebi.
Najednou sultán musel odjet z království,
a bojovat v cizí zemi.
Za jeho nepřítomnosti se princezna zamilovala do mladého cestovatele,
ten se vyšplhal po zdi paláce, aby ji spatřil.
Toto se nelíbilo sultánovu vezírovi Jaffarovi,
který si chtěl sám vzít princeznu.
Jaffar uvrhl svého soka do vězení,
ale mladík unikl a porazil zlého čaroděje.
Když sultán zjistil vezírovu zradu,
nabídl velké bohatství,
ale cizinec žádal jen jedinou odměnu.
A tak byli mladí zamilovaní oddáni a žili šťastně,
bohužel, jen jedenáct dnů.


Jednoho rána...
Princ stál před dveřmi trůního sálu,
a přešel přes něj chladný stín.
Když se blížil k trůnu
cítil, jak se oči nádvoří po něm dívají.
Princezna a sultán ho upřeně sledovali.
"Princezno, proč se na mně díváš tak divně ?"
"Jakto, že si troufáš mluvit s princeznou?"
"Stráže! Chyťte ho! Chyťte ho!"
"Neubližuj mu!"
"On je chudý potrhlý žebrák."
"Za ním! Nesmí nám uniknout!"
"Neboj se, moje drahá"
"Nedostane se daleko."

Tak, to by byl úvod... :)
Jak vidíte Princ se změnil - má bílé kalhoty a turban, a jakousi červenou vestu... Tady jsme si stále ještě mohli užívat zabíjení jednou ranou. Co bychom někdy v novějších hrách za to dali... xD

No, myslím, že sami vidíte, že i tedy ta grafika se zlepšila, krom toho přibyla hudba v pozadí. Princátko se naučil plazit a taky sekat do země - prostě pokrok tam je... :)

A na závěr? Ještě malý obrázek...