Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Stín země

17. listopadu 2009 v 18:33 | aktakru |  Různé kecy a můj život
Stín země je kniha, která mi příjde dost zajímavá... Je to sci-fi o tom, jak by se změnil svět, kdyby v jedné bitvě vyhrálo Španělsko a ne Anglie a jak se do tohoto světa jedna holka dostala.

Jednou v tom našem světe jeden muž jménem Larry vynalezl stroj, který nějakým způsobem uměl poslat lidi i věci do druhého světa. Ta druhá zem byla ta stejná, jako je ta naše, akorát se tam historie změnila. Larry se jednou rozhodl, po dotírání Celie (jeho přítelkyně), že spolu do toho druhého světa nachvilku odejdou. Jenže Celii zajali. Poté se Celie stala otrokyní a byla prodána muži, kterému říkali Río. Ten s ní cestoval a poté ji zase prodal markýzovi. Celie s Markýzem otěhotněla a v jeho hradě byla snad doslova vězněna. Ovšem Celii se nakonec povedlo uprchnout. Río jí pak zastavil a řekl, že ji samotnou nenechá a tak cestoval s ní. Ona se snažila se dostat na místo, kde se s nyní už mrtvým Larrym objevili. Celii se už strašně stýskalo po teplé vodě, elektřině i po normálním jídle. Nakonec se zpátky do našeho světa dostala i s Ríem. Ten však nedokázal pochopit, co je to televize, rádio, co to vůbec elektřina je. Byl zmatený z aut, motorek, semafórů, mrakodrapů a dalších pro nás zcela normálních věcí. Río se nakonec rozhodl, že se chce vrátit do toho svého světa, že v tom našem je to tak šílené, že ho vůbec nechápe a ani neví, čeho se vlastně může dotknout a čeho ne. Když Río odcestoval zpět, před Celii byla otázka: Má říct pravdu profesorovi, který se marně snaží zjistit, k čemu ten stroj, který Larry vyrobil, slouží? Co by to mělo za následek, kdyby se takový stroj dostal lidem do rukou?

Je to opravdu dobrá a zajímavá kniha... Nad úvahami spojené s touto knihou jsem strávila nějaký ten čas, ale stálo to za to... Doporučuju přečíst...! :o)


Ještě vám tady přepíšu zadní stránku knihy:

DVA SVĚTY
V roce 1588 anglická flotila porazila
španělskou Armádu v bitvě, jež vedla
k rozmachu Anglie a úpadku
Španělska...

V roce 1588 Armada porazila Anglii
a na mnoho následujících staletí tak
Španělsku zajistila vládu nad celým světem...

Jeden z těchto světů byl pro Celiu
reálný, druhý ji sžíral nekonečnými
,,co kdyby?" a nejrůznějšími
spekulacemi až do chvíle... kdy se
v něm ocitla. Znenadání zbývala jediná
otázka: Jak dlouho může snášet život
otrokyně, chotě mocného šlechtice
- a velmi vyděšené těhotné ženy
- v civočině středověku?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama