Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Maksim Mrvica

12. srpna 2009 v 10:56 | aktakru
Musím se mu teď omluvit, že ho dávám do této rubriky....

MAKSIM MRVICA

Povolání: Klavírista
Datum narození: 3. 5. 1975

Narodil se v Chorvatsku (město Šibeník). O hře na klavír snil už když mu bylo 8 let. Jeho rodiče, i když o klasické hudbě nic nevěděli, ho v tom podpořili. Byli sice překvapeni jeho snem, ale poté, co zjistili, že v hodinách klavíru mu to vážně jde a je neskutečně nadaný, byli rádi, že ho přihlásili. Jeho učilka jim dokonce doporučila státní uměleckou školu.

Když měl 15 let, začala válka Chorvatska o nezávislost. Celé tři roky žil s rodičema v jejich sklepě, kde se ukrývali před bombami. Ale ve svých hodinách klavíru pokračoval.....

Rok 1993 byl pro něj velký. Zúčastnil se soutěže. Říká: ,,Lidi říkali, že si zaslouží vyhrát jen proto, že je jsem ze Šibeníka. Říkali, že ví, že tam je peklo a ptali se, kde jsem vůbec cvičil..." Ale po tom jak zahrál se objevilo hafo lidí, co tleskalo a ne proto, že by ho litovali.

Po výhře v soutěži studoval u jednoho z nejlepších chorvatských učitelů, u Vladimíra Krpana, pak přestoupil na akademii v Budapešti a dostudoval v Paříži.

Své první album nahrál roku 2000 (Gestures)....Hraje opravdu bezvadně, si kdyžtak něco od něj najděte na youtube... Je to tam... :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terkina Terkina | 14. srpna 2009 v 21:27 | Reagovat

Jaj no takového sexy klavíristu jsem ještě neviděla.

2 quack quack | 17. srpna 2009 v 11:10 | Reagovat

Víš, nechtěla jsem to tam psát, ale je to další důvod, proč se mi líbí.... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama