Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Kousek z knihy

12. srpna 2009 v 15:27 | aktakru |  Různé kecy a můj život
Předem chci upozornit, že to není pro slabé povahy, jen pro silné lidi a nebo ty, co se jim nechcou číst tlusté knihy....

Takže, něco na úvod:

Přepíšu vám tady kousek z knihy Na věky věků od Kena Folleta. Bude to o tom, jak potrestali jednoho chlapa, že se pokoušel ukrást klenoty (krucifixy a pod.) z pokladnice. Poznámky pro vás, jsou napsány v závorce takhle.

...Odsouzeného muže přivedli před západní stranu kostela. Byl nahý a pevně uvázaný za ruce a nohy do stojícího dřevěného obdélníku, který vypadal jako rám dveří. Na popravu už čekala asi stovka lidí. Obyčejní mniši a jeptišky nebyli přizváni: nepovažovalo se za vhodné, aby přihlíželi prolévání krve.
Popravčím byl Will Koželuh, muž asi padesátiletý s pletí zahnědlou od řemesla. Měl čistou plátěnnou zástěru. Stál u malého stolku, na nějž si rozložil nože. Jeden z nich ostřil na kameni a skřípání oceli na žule vyvolalo Godwynovi mrazení v zádech. (Godwyn je převor)
Godwyn pronesl několik modliteb zakončených improvizovanou prosbou v angličtině, aby zlodějova smrt posloužila Bohu tím, že odstraší další od téhož hříchu. Potom pokynul Willu Koželuhovi.
Will se postavil za uvázaného zloděje. Uchopil nožík s ostrou špičkou a vbodl ho doprostřed Gilbertova krku. (To je ten odsouzený...) Pak ho táhl dolů v dlouhé rovné čáře až ke konci páteře. Gilbert zařval bolestí a z řezu se vyvalila krev. Will provedl další řez přes mužova ramena a vytvořil tak velké písmeno T.
Potom Will vyměnil nůž za dlouhý s tenkou čepelí. Pečlivě ho vložil do místa, kde se oba řezy dotýkaly, a odtáhl cípek kůže. Gilbert znovu vykřikl. S cípkem přidržovaným prsty levé ruky Will začal pečlivě odřezávat kůži Gilbertových zad od těla.
Gilbert začal kvílet.
Sestra Natalie (jedna z jeptišek) přidušeně zachčela, odvrátila se a rozběhla se zpátky do převorství. Cecilia (převorka) zavřela oči a začala se modlit. Godwynovi se dělalo špatně od žaludku. Kdosi v davu omdlel a padl na zem. Pouze Philemon (pomocník Godwyna) vypadal netečně.
Will pracoval rychle, jeho ostrý nůž se prořezával podkožním tukem a odhaloval spleť svalů. Krev vydatně pryštila a Will se každých pár vteřil zastavil, aby si otřel ruce do zástěry. Gilbert při každému říznutí křičel v nezmenšených mukách. Zanedlouho kůže jeho zad visela ve dvou širokých lalocích.
Will si klekl na zem a s koleny v kaluži krve začal pracovat na nohou.
Řev náhle ustal: Gilbert zřejmě ztratil vědomí. Godwynovi se ulevilo. Chtěl, aby ten muž trpěl za to, že se pokusil oloupit kostel-, a chtěl, aby ostatní byli svědky zlodějovautrpení-, ale zároveň mu přišlo zatěžko poslouchat ten křik.
Will pokračoval ve své práci lhostejně, očividně mu bylo jedno, jestli je oběť při vědomí nebo ne, dokud celá zadní kůže- na těle, pažích a nohou- nebyla oddělena. Potom přešel dopředu. Vedl řez kolem kotníků a zápěstí a pak kůži odřezal tak, že visela oběti na ramenou a bocích. Pracoval od pánve nahoru a Godwyn si uvědomil, že se pokusí stáhnout celou kůži v jednom kuse. Záhy už kůže držela pouze na hlavě.
Gilbert stále ještě dýchal.
Will provedl řadu pečlivých řezů kolem lebky. Potom odložil nože a ještě jednou si otřel ruce. Nakonec pevně uchopil Gilbertovou kůži u ramen a prudce jí trhl vzhůru. Kůže z obličeje a temena se odtrhla od hlavy, ale zůstala spojená s kůži celého těla.
Will zvedl Gilbertovou krvavou kůži do vzduchu jako loveckou trofej a dav zajásal.
....

Tak, to je jen malý úryvek. (kniha má 923 stran). Určitě si ji můžete přečíst, není furt takto krvavá.... :)

Ps: Pisněte do komentářů, kdo to přečet (pak co si o tom myslí) a kdo to radši nečetl... :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terkina Terkina | 14. srpna 2009 v 21:26 | Reagovat

Teda já jsem to přečetla a bylo mi úplně na omdlení... Kdybych to viděla na vlastní oči tak asi fakt omdlím. Z toho se mi dělá hrozně špatně, máš fakt dobrá žaludek, Kači :o) Ale dobrý úryvek, napínavý... Musí to být dobrý knížka.

2 quack quack | 17. srpna 2009 v 11:08 | Reagovat

Je to úplně super kniha, je tam několik hlavních postav a třeba jedné držíš palce, pak zjistíš, že je to prevít a nakonec máš snad i radost, že umřel na mor..... Jestli chceš, tak já ji dočtu a vrátím. Je z knihovny, můžeš si ji půjčit.... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama