Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Christopher Walken

4. ledna 2009 v 18:27 | aktakru
Ahojte!!!!

Toto je herec který hrál ve filmu Ospalá díra bezhlavého jezdce... Napadlo mě zjistit, kdo to vůbec je, tak je to tu:

Narodil se 31.3 1943 v Queensu, ve státě New York skotské přistěhovalce a německému přistěhovalci jako Ronald Walken. Oba rodiči byli pekaři a i přes chudé poměry, ve kterých žili spolu z bratrem, chtěla jejich matka, aby se z nich staly hvězdy. Hlavně díky ní začal vystupovat v dětských pořadech. Po škole se z něho stal tanečník, vystupoval na Broadway a až později se konečně dostal k vytouženému filmu.
Vetší příležitost dostal ve filmu Annie Hall, kde předvedl dobrý výkon a hned následujícího roku, tedy 1978, dostal další ve filmu Lovci jelenů. Vetší slávu mu však přinesl western Heaven's Gate, po kterém následovala jedna pracovní nabídka za druhou.The Dead Zone, Batman Returns, Pulp Fiction a další mluví za vše.
Potom přišla nabídka zahrát si v trilogii Prophecy archanděla Gabriela a tedy hlavně mě Walken velice mile překvapil a zároveň i potěšil. Dokázal se zcela vžít do této role a předvedl parádní výkon.
Následovaly filmy jako Sleepy Hollow, Domino, Around the Bend, ve kterých předvádí svůj standardní výkon, ale hlavně v Ospalé díře, kde si zahrál bezhlavého jezdce, nám přinesl několik úžasných momentek z již už tak skvělého filmu, kde po boku Deppa a Ricci předvedl nejlepší výkon ze všech herců (samozřejmě hned po této jmenované dvojici).
V roce 1978 dostal cenu Academy Award za výkon ve vedlejší roli ve filmu Lovci jelenů. Walken má zvláštní genetickou vadu zvanou heterochromie, což znamená že má každé oko jinou barvu (modré, hnědé).


Christopher Walken

Christopher Walken

To je zatím vše.... Tak zas někdy ahoj....


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 STEVENSONJuanita STEVENSONJuanita | E-mail | Web | 4. prosince 2011 v 1:43 | Reagovat

I opine that to get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a> from creditors you ought to present a good reason. But, one time I've received a car loan, because I wanted to buy a car.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama