Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

Červen 2008

Fotky Jacka Sparrowa

30. června 2008 v 17:24 | aktakru
Nedávno byl v TV film Piráti z Karibiku, tak tu dám fotky Jacka.
img95/2264/potcstills51ql1.jpg
img101/3585/v10tu9.jpg
img101/7140/v13xn1.jpg
img95/6738/potcstills57tk0.jpg
img220/3069/v4bw1.jpg
img95/8458/potcstills48im6.jpg
img95/9755/potcstills54tt0.jpg
img220/5003/2fa47a19un2.jpg
img95/294/potcstills73lb0.jpg
img136/331/promo12zd2.gif
img136/2929/v28fm4.jpg
img150/2078/sparrow019su0.jpg
img150/5717/jack20sparrow20025qv9.jpg
img150/6840/potcstills65abv8.jpg
img150/1364/jack2bi8.jpg
img150/9127/potc6vk7.jpg
img136/328/potcjack098sd0.jpg
img136/417/jack17op2.jpg
img455/500/potcjack085sw5.jpg
img455/7083/potcstill024ua4.jpg
img137/6043/potcstills70ab2.jpg

Noční Lysá

30. června 2008 v 17:00 | aktakru |  Různé kecy a můj život
Začalo to úplně normálně....
Bylo nebylo.... jednoho dne se moje mamka dozvěděla, že se dá jít v pátek 27.6.2008 na noční Lysou... Tak to řekla tetě Janě z Prahy, Karin a jejímu pejskovi Benovi, mi i mému bráchovi a taťkovi, Tomovi a Pavle.... No nevím komu všemu.... Nakonec jsem šla tedy já, brácha, mamka, Karin, Ben a teta Jana...
Celý den jsem moc nenaspala.... a pak najednou.... půlnoc odbila... Tak jsme vyjeli k hotelu Petr Bezruč.... Tam jsme čekali na kamarádku od Karin, pro mě zatím neznámou, Magdu. Potom jsme vyšli s baterkami v ruce konečně na cestu... Nicmoc nešlo vidět, semtam se něco mihlo, někdo se lekl, pak se někdo zasmál apod. Karin se hlavně bála medvěda, dělali jsme si z toho srandu... :-D
Semtam se mi přimotal pod nohy Beník, tak mi mamka řekla, že díky toho neusnu, měla sice pravdu, ale i tak se mi spinkat nechtělo....
Šli jsme pořád výš a výš... dělali jsme přestávky... kecali jsme... potili jsme se... A objevili jsme se najednou nahoře na hoře.
Brrr tam byla zima... rychle jsme se pooblíkali, ale ani to nestačilo.... Navíc tam bylo hafo lidí, takže jsme čekali i na ten čajík... Hrůza.... Navíc jsme tam byli brzy, takže slunce ještě nevyšlo.... Vycházelo o moc později, tak jsme šli a zastavili jsme se pod sjezdovkou... To jsme ho už uviděli.... a potom už za světla šli pomalu domů.... Pak jsme přijeli domů a všichni šli spinkat....
No... vzbudila jsem se několikrát, vstala jsem až o půl 4.... No... Ale jinak doporučuji... bylo to drsné.... a navíc mě po té neboleli nožky.... Prostě SUPER!!!!

Jeremy Sumpter

17. června 2008 v 19:20 | aktakru

Jeremy Sumpter

Herec

Datum narození: 05.02. 1989 (19 let) Místo narození: Monterey, Kalifornie, USA Znamení: Vodnář
Životopis:
Jeremy Sumpter začal budovat svou hereckou kariéru již v deseti letech. Dosud byl nejznámější jako mladý Adam Meiks v režijním debutu Billa Paxtona Lovec démonů. Za herecký výkon v tomto nezávislém thrilleru byl nominován na cenu Saturn. Sumpter získal ocenění Young Artist Award v kategorii nejlepší herecký výkon v televizním filmu nebo seriálu za roli v dramatu Dannyho Glovera Pouhý sen. Své surfařské dovednosti uplatnil ve filmu Válka surfařů. Zahrál si také epizodní role v televizních seriálech Pohotovost a Raising Dad. Také hrál hlavní roli ve Filmu Petr Pan.
Filmografie:
2007American Crime, An ...Coy Hubbard
2006Honba za lesním mužem (Sasquatch Dumpling Gang, The) ...Gavin Gore
2004Clubhouse ...Pete Young
2003ITV Special: Peter Pan ...Peter Pan
2003BBC Special: Peter Pan ...Peter Pan
2003Petr Pan (Petr Pan) ...Peter Pan
2002Pouhý sen (Just a Dream) ...Henry Sturbuck
2002Válka surfařů (Local Boys) ...Skeet Dobson
2001Lovec démonů (Frailty) ...Young Adam
A fotky:
Jeremy Sumpter
Jeremy Sumpter
Jeremy Sumpter
Jeremy Sumpter
Jeremy Sumpter
Jeremy Sumpter
Jeremy Sumpter

Pátek třináctého

16. června 2008 v 19:47 | aktakru |  Různé kecy a můj život
Ahojte... Sice mám trochu skluz, ale chtěla bych napsat co jsem prožila v pátek třináctého, který byl před pár dny.... Takže:
Den začal úplně normálně, vstala jsem.... Později vyšla do školy... Měla jsem na sobě kraťasy, triko a mikinu, počasí totiž vypadalo dobře, počítala jsem lidičky, kteří byli taky v kraťasech... Mé počítání se zastavilo na 13. To mi připomnělo dnešní datum. Je pátek 13! Šla jsem dál ke škole a najednou další kraťasy!!! Byla jsem šťastnější. Třináctka zmizela.
Ve škole jsme před první hodinou rozdávali fotky. Já vypadám vcelku dobře, jsou i horší obličeje na této fotce...
1.hodina proběhla pro mě v poho. Měli jsme fyziku. 2.hodinou byl tělocvik, já si zapomněla boty, takže jsem byla boso. Hráli jsme přehazovanou. Já chtěla chytnout míč, můj pokus skončil spálenou nohou.... Pěkně to štípalo.
3.hodina byla opět v poho. Měli jsme matiku. Ve 4.hodině (sloh) jsme si rozdávali čtvrtletky. K mému zděšení jsem na ní uviděla 4. Já, celkem inteligent a 4...
5.hodina byla hudebka, ta byla opět bez potíží, naštěstí jsme nemuseli tancovat, ani nic podobného, takže jsem pěkně pohodlně seděla s vyzutou papučou, jelikož noha stále bolela. V 6.hodině (zeměpis) jsme dělali projekty, měli jsme nějaké věci (knihu, atlas, papíry), takže vcelku v poho.
Doma jsem oznámila všechno Taťkovi, mamce i bráchovi, měli z toho srandu... Tedy ta 4 je trochu zarazila, naštěstí si ji mohu zpravit, takže mám stále šanci na jedna z češtiny.
K mému neštěstí se mi povedly připálit wafle (nevím, jestli se to tak píše), takže jsem musela větrat.
Druhý pokus vyšel lépe.
Po této svačině jsem vyšla směr knihovna. Potkala jsem dokonce spolužáky Davida a Dana, šli k Sokolíku hrát fotbal. Nešla jsem si s nimi zahrát, ale šla jsem s Hankou (spolužačkou) do knihovny. Potřebovala trochu lépe pochopit učivo. To jsme zvládly a šli jsme na hamburger. Mňam mňam.
Večer, když jsem přicházela, jsem ještě natrhala lístečky pro strašilky. Dívala jsem se pak na tv a bylo mi fajn. Potom jsem šla do vody a tak pěkně jsem si sundala ponožku, že mi z té nohy začala téct krev. Ale nakonec to přestalo. Co následovalo potom s taťkou raději vynechám.... Asi by se pěkně ponížil, zveřejním jenom to, jak jsem se ho krásně lekla, když okolo půlnoci otevřel dveře do pokojíku a říkal něco jako: Kačky psí??? Psí?! Myslím, že chtěl spíš říct: Kači spíš??? Spíš?! A nebo: Kačka spí??? Spí?! Naštěstí mu mamka řekla, že už dávno spím... Trochu se pletla, jelikož kvůli té mojí úžasné nohy jsem nemohla usnout....
Hned v sobotu jsem chytla rýmu a kašel, začalo mě i bolet v krku, myslím, že to patří ještě k tomu úžasnému datu: 13.6.2008 (pátek)
Doufám, že vy jste tento den prožili lépe!!!

Kecafon

7. června 2008 v 15:18 | aktakru |  Různé kecy a můj život
Pro některé návštěvníky, kteří rádi a dost kecaj, jsem tady dala tento článek-Kecafon... K tomuto článku pište komentáře a povídejte si mezi sebou, jelikož je fakt někdy blbé, když se u nějakého článku v komentářích objeví úplně jiné téma... Kecejte proto o různých tématech zde... Díky váš aktakru

Děkuji...

5. června 2008 v 17:11 | aktakru |  Různé kecy a můj život
Ahojte... právě dnes (5.6.2008) se tady na tomto blogu na Top list statistice u celkem objevilo pěkné čísličko 5 555. Myslím, že můžu slavit a vám přitom poděkovat, že tu tak často a asi i rádi chodíte. S pozdravem a slovíčkem děkuji váš aktakru

Rozdíly- muž a žena

5. června 2008 v 17:02 | aktakru |  Různé kecy a můj život
Oslovení:
Jdou-li spolu Lenka, Zuzka, Irena a Majka do kavárny, oslovují se Lenko, Zuzko, Ireno a Majko. Jdou-li spolu Michal, Karel, Robert a Honza do hospody, oslovují se Tlusťochu, Godzilo, Klikaři a Smraďochu.
Placení:
Když mají platit celkem 225.50, hodí Michal, Karel, Robert a Honza na stůl každý furiantsky stovku a tvrdí, že nemají drobné a nechtějí nazpět. Když mají platit společnou útratu děvčata, vytáhnou z kabelek kalkulačky.
Peníze:
Muž za věc v ceně 10 Kč zaplatí 20 Kč, pokud ji potřebuje. Žena zaplatí 10 Kč za blbost v ceně 20 Kč, kterou nepotřebuje, protože je na to sleva.
Koupelna:
Muž má v koupelně 5 věcí: kartáček na zuby, pastu, holicí strojek, mýdlo a ručník. Typická žena má v koupelně cca 337 věcí. Většinu z nich muž nedokáže identifikovat.
Hádky:
Žena má v hádce vždy poslední slovo. Cokoli řekne poté muž, je začátkem další hádky.
Kočky:
Žena miluje kočku. Muž říká, že miluje kočku, ale když se žena nedívá, nakopne ji.
Budoucnost:
Žena má obavy o budoucnost, dokud se nevdá. Muž nemá obavy o budoucnost, dokud se neožení.
Úspěch:
Úspěšný muž je ten, co vydělá víc peněz, než jeho žena dokáže utratit. Úspěšná žena je ta, která takového muže najde.
Manželství:
Žena si vezme muže a doufá, že se změní, ale marně. Muž si vezme ženu a doufá, že se nezmění, ale marně.
Paráda:
Žena se vyparádí, když jde nakupovat, zalít květiny, vynést smetí, zvednout telefon, přečíst si knížku nebo vzít ze schránky dopis. Muž se vyparádí na svatbu a na funus.
Přirozenost:
Muž po probuzení vypadá stejně, jako když si šel lehnout. Žena během noci jaksi zoškliví.
Děti:
Žena ví o svých dětech všechno. Ví o jejich objednávkách k zubaři, o jejich láskách, kamarádech, oblíbeném jídle, tajných obavách i nadějích. Muž si nejasně uvědomuje, že v baráku žijí jacísi malí lidé.
A na závěr myšlenka pro dnešní den:
Ženatý muž může zapomenout na své chyby. Je zbytečné, aby si tutéž věc pamatovali dva lidé...

Pandořina skřínka

2. června 2008 v 18:38 | aktakru |  Různé kecy a můj život
Je možné, že tak obyčejná věc, jako je skřínka, může přinést lidem tolik nemocí a zla??? Až je to skoro nepochopitelné, že tuto obyčejnou věc někdo otevřel a vše tím úplně zkazil... Život mohl být bez tolika špatností... Lidé mohli být zdraví.... Ale všechno se tak trochu zvrtlo.... Jak to všechno bylo se dozvíte v následujícím textu(zdroj Wikipedia)
Pandóra - (latinsky Pandora) byla v řecké mytologii manželkou Titána Epiméthea. Je známá především tím, že přinesla světu zlo a utrpení. Byla matkou Pyrrhy, která později s manželem Deukaliónem založila po potopě světa nový lidský rod.
Když Prométheus dal lidem oheň, ukradený bohům, lidé se od něho naučili různá řemesla i umění a žili šťastně, až se to bohům přestávalo líbit.
Nejvyšší bůh Zeus proto nařídil, aby Héfaistos, božský kovář, vytvořil z hlíny a vody dívku, jejíž kráse nikdo neodolá. Bohové jí dali jméno Pandóra, to znamená "Obdarovaná všemi dary" a dali ji bohaté a velkorysé dary - bohyně Athéna ji naučila ženským pracím, Afrodíté jí vdechla milostnou touhu, Hermés ji obdaroval svůdností, lstí a lží, jiní bohové jí propůjčili krásu, líbeznost a svůdnost. Mezi dary byly však i takové, kterých se bohové pro jejich zhoubnost rádi zbavili. Všechny dary byly dobře uzavřeny v pevné skříňce.
Bůh Hermés ji dovedl na zem a nabízel ji za ženu Prométheovi, ten však odmítl. I svého bratra Epiméthea varoval, aby nebral všechno, co bohové dávají. Ale Epimétheus neposlechl a vzal si ji za ženu.
Netrvalo dlouho a Pandóra splnila příkaz bohů: otevřela skříňku (buď proto, že ji k tomu Epimétheus přiměl nebo z vlastní zvědavosti); všechny ty bědy, svízele a nemoci se rozletěly do světa. Pandóra víko skříňky rychle zavřela, ale to už v ní na samém dně zůstala jedině naděje.
Odkaz tohoto mýtu přetrvává do dnešních časů - Pandořina skříňka zůstává symbolem zhoubného daru a uvolněného zla.