Improbe amor, quid non mortalia pectora cogis? - Krutá lásko, kam ty až doženeš smrtelná srdce?
....Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you they are wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am or why I say this. Sit tight and I will tell you a tale like none you have ever heard....

One night band

25. října 2007 v 12:43 | aktakru
One Night Band
 • Žánr:
  pop-rock
 • Datum vzniku:
  2003
 • Hudební vlivy a podobné kapely:
 • Složení:
  • Radek Harant - zpěv
  • Milan Morava - kytara
  • Karel Gregor - baskytara
  • Václav Hess - bicí
  • Lukáš Bundil - kytara
 • Story:
  Na začátku nebylo nic. Pak byla Sekce F a s ní pravěk One Night Bandu. Tam se poprvé sešli Slávek, Milan a Mocík. Když se Sekce F rozpadla netrvalo dlouho a Mocík zavolal Milanovi, že potřebuje kytaristu do kapely kde zrovna hraje.
  Tam se vyloupnul Radek. Zpěvák, lovec, střelec, frajer. Ne nadarmo se jeho kapela jmenovala Libido. A taky ukázal, že má talent. Psal písničky. Sloka, refrén,sloka,refrén, sólo, refrén a konec. Nic složitýho, ale fungovalo to skvěle. Takže se i Libido pro jistotu rozpadlo.
  Následovalo další mezidobí prázdna. Tentokrát ho ukončil telefonát Slávy. Chtěl si zahrát, jen tak, měl prázdniny a asi nebylo do čeho píchnout. Tak se sešla první sestava ONB. S jasnou vizí nazkoušet pár písniček, jednou to vybalit před lidma a goodbye. Proto One Night Band.
  Ta jediná akce měla bejt svatební after-party. Míra se ženil, Blanka se vdávala a ONB jim k tomu vyhrával. Ale vloudila se do toho chybička. Kluky to hraní bavilo víc než čekali a tak se rozhodli pokračovat. Jenže jak už to chodí, co se slibně rozjelo se mělo zase zarazit. A taky že jo. Pár koncertů a šmytec.
  Znova to nakoplo rádio Egrensis. Dostalo se k nim jediný demo co ONB tehdy stihnul natočit, My Perfect Smile. Líbilo se. Takže se začínalo znova. Druhá míza. Jenže chyběl bubeník. Mocíkovi už se prostě znova nechtělo. Nezbylo než hledat.
  Hledání dopadlo dobře, na stoličku za bicí si sednul Vašík. Šuplík tehdy přetékal spoustou písniček. Sloka, refrén, sloka, refrén, bridge, refrén, konec. Zase nic složitýho, jen přibyl bridge. Kluci se zamilovali do bridgů. Bridge je základ. Zkoušelo se o sto sedm. Pak se točilo demo. Paráda, kapela šlapala, ve studiu se vznášel duch Pepy Pastorka, kultovní postavy členů ONB. Sedm písniček a název Fight. A pak už se to nějak rozjelo. Koncerty, zkoušení, psaní písniček.
  Trochu se zahustil zvuk, to když přišel Standa, další kytarista. Upekla se další písničková placka, nazvaná Pop ´n ´ Roll. Pop jakože písničky a roll jakože to valí. Jenže, jak už to chodí, jak někdo přišel…tak jinej se zas rozhod odejít. Takže sbohem a šáteček, Slávo! Do rozjetý káry naskočil Karel, kterej je občas Kamil, ale hlavně umí drhnout basu.
  A s Karlem rovnou hurá do studia. S narvanou peckou Kings of Pop ´n´ Roll definoval ONB vlastní styl, který sice není úplně nejvlastnější, ale co vlastně v týhle době je? S názvem písně v titulu se vylouplo další demo CD, kde jsou ještě zvony Ding Dong a písnička o jménech (viď, Radku?) Teena. Do toho přišla další rána, kapelu se rozhod opustit Standa. Rána po chybějícím kamarádovi se zaceluje těžko. Každopádně mladý učedník Lukáš zvaný Skywalker se zapracoval rychle. Krom toho umí tahat za nitky a volat na ta správná čísla, takže termín koncertů začíná valem přibývat. Jen tak dál....
 • Promiňte mi, že je to tak dlouhé....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama